eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Zwycięstwa w Poznaniu

Osiedle Zwycięstwa w Poznaniu

2012-08-08 10:15

Osiedle Zwycięstwa w Poznaniu

Wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Aktualne trendy w budownictwie mieszkaniowym to swego rodzaju podróż ku przyszłości. Futurystyczne bryły budynków, dynamiczne detale architektoniczne oraz żywe kolory wpływają na atrakcyjny wygląd nowo budowanych kompleksów mieszkaniowych. Przykładem takiej realizacji jest poznańskie Osiedle Zwycięstwa, na którym powstają trzy wielorodzinne budynki zaprojektowane przez Pracownię Architektoniczną Poznań - Projekt.

Przeczytaj także: Kopernik Park w Olsztynie

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 1

Projekt architektoniczny zespołu budynków mieszkalnych na Osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu został opracowany w autorskiej Pracowni Architektonicznej architekt Ewy Pawlickiej-Garus Poznań - Projekt

Projekt architektoniczny zespołu budynków mieszkalnych na Osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu został opracowany w autorskiej Pracowni Architektonicznej architekt Ewy Pawlickiej-Garus Poznań - Projekt, przy współpracy z mode:lina architekci s.c. Został on przygotowany na zlecenie Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu. W skład zespołu autorskiego pracującego nad projektem weszli: arch. Ewa Pawlicka-Garus, arch. Lidia Jeżak, arch. Anna Zielińska, arch. Paweł Garus i arch. Jerzy Woźniak.

Projektowane osiedle składa się z trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z dwukondygnacyjną podziemną halę garażową z 286 miejscami postojowymi oraz 5 kondygnacjami nadziemnymi, w których zaprojektowano łącznie 141 mieszkań. Łączna powierzchnia nowo wznoszonych budynków wynosi 18 075 m² netto. Obiekt został zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Poznania - Winogrady, która jest pełna zieleni. Co więcej, dzielnica posiada rozbudowaną infrastrukturę – znajduje się tu wiele sklepów, przedszkole, szkoła – oraz jest dogodnie skomunikowana ze ścisłym centrum Poznania a także peryferyjnymi terenami rekreacyjnymi. Nowy zespół budynków mieszkalnych powstaje wśród zabudowy z lat 70-tych i 80-tych, niejako w opozycji do swoich sąsiadów. Cechą szczególną budowanego zespołu, a także jego największą zaletą jest, rzadko spotykana w dzisiejszych inwestycjach deweloperskich, bliskość wspomnianej infrastruktury.

Osiedle korzysta z zadbanych terenów zielonych, placów zabaw, sieci handlowej i usługowej, tworząc oazę o współczesnym charakterze, wyrażonym w formie i funkcji. Urbanistyka i architektura zespołu budynków została tak opracowana, by stworzyć możliwość zaistnienia półpublicznych przestrzeni wewnątrz kwartałów, powstałych między poszczególnymi budynkami. Pomiędzy budynkami, a także wśród nich stworzono przestrzenie przyjazne mieszkańcom, budujące poczucie wspólnoty, a jednocześnie odizolowane od reszty osiedla. Te przestrzenie zagospodarowane zostaną przez zieleń oraz elementy małej architektury: ścieżki rekreacyjne, oświetlenie, ławki i plac zabaw, tworząc płaszczyznę do sąsiedzkich interakcji. Pomimo współczesnej formy, znacząco różniącej się od otaczającej zabudowy wielkopłytowej, zaprojektowane budynki wpisują się wysokością, gabarytami oraz układem urbanistycznym w istniejącą zabudowę, nawiązując z nią dialog przestrzenny.

Koncept architektoniczny opiera się na wizualnym wydzieleniu trzech szczególnych sytuacji w każdym budynku. Pierwsza dotyczy lokali położonych na parterze – są to mieszkania wyjątkowe, ze względu na możliwość bezpośredniego wyjścia na taras. Ta część budynku została podcięta względem reszty elewacji, tak by nadać lekkość bryle.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 2

Projektowane osiedle składa się z trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z dwukondygnacyjną podziemną halę garażową z 286 miejscami postojowymi oraz 5 kondygnacjami nadziemnymi

Druga, to najwyższa kondygnacja – z najpiękniejszym widokiem na otoczenie, graficznie i bryłowo oddzielona od reszty budynku. Trzecia to przestrzeń pozostałych pięter, których płaszczyzna elewacji objęta została charakterystycznymi kolorami, co stanowi silny akcent przestrzenny i znak rozpoznawczy zespołu.

Realizacja inwestycji zakłada wykorzystanie systemu ociepleń oraz silikonowych farb elewacyjnych firmy Baumit.

Inwestycja została rozpoczęta w kwietniu 2011 roku i jest obecnie w trakcie realizacji, jej zakończenie planowane jest na koniec 2012 roku.

Przeczytaj także: Brylowska 2 w Warszawie Brylowska 2 w Warszawie

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: