eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Apartamentowce w Polsce: ranking prestiżu

Apartamentowce w Polsce: ranking prestiżu

2012-11-10 00:15

Apartamentowce w Polsce: ranking prestiżu

Sea Towers © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (16)

Najbardziej pożądanymi adresami w polskich miastach są wysokie i nowoczesne apartamentowce. W zestawieniach TOP 10 prestiżowych adresów przygotowanych przez Lion’s House wygrały: warszawska Złota 44, wrocławski Sky Tower i gdyński Sea Towers.

Przeczytaj także: Apartamentowce w Polsce: ranking prestiżu cz. II

W każdym większym mieście można wskazać adres będący obiektem powszechnego pożądania z uwagi na niezwykłą architekturę budynku, wyjątkowość miejsca, towarzystwo celebrytów, ogromny prestiż lokalizacji i oczywiście bajońską cenę, jaką trzeba zapłacić, aby mieć taki adres w dowodzie osobistym. Lion’s House wspólnie z Home Broker przygotował ranking najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego wśród doradców ds. nieruchomości w wybranych miastach, którzy w ramach głosowania mogli wskazać trzy ich zdaniem najbardziej pożądane przez mieszkańców adresy. Te, które uzyskały najlepsze wyniki zostały ujęte w zestawieniu TOP10 stworzonym odrębnie dla każdego miasta.

Złota, Opera i Drewniana na stołecznym TOP-ie

Co nie powinno dziwić listę dla Warszawy otwiera jeden z najgłośniejszych adresów w kraju – Złota 44. W badaniu otrzymał on 14% głosów. Jest to drugi najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Jako ciekawostkę należy jednak dodać, że 192 metry dałyby Złotej 44 pierwsze miejsce pod względem wysokości nie tyko w Polsce, ale nawet w Unii Europejskiej, gdyby wziąć pod uwagę budynki o wyłącznie funkcji mieszkalnej – bez biur i powierzchni handlowych. Projekt ten zwany też „Żaglem Libeskinda” sąsiaduje z Pałacem Kultury i Nauki. W nim też znaleźć można najprawdopodobniej najdroższy apartament sprzedawany przez dewelopera nad Wisłą. Penthouse na samym czubku wieży wyceniony został bowiem na nieco poniżej 20 milionów złotych (dokładna cena ofertowa nie została podana do publicznej wiadomości). Jest to cena za trzykondygnacyjny lokal o powierzchni ponad 370 m kw., który składa się z prawie 95 metrowego salonu o wysokości prawie 6 metrów, trzech sypialni, czterech łazienek, tarasu i gabinetu w najwyższej części wieży. Deweloper zaznacza jednak, że nabywca będzie mógł tę zaproponowaną aranżację zmienić. Imponujące przeszklenia na poziomie prawie 200 metrów nad ziemią pozwalają podziwiać panoramę stolicy ze wszystkich pokoi. Taka nieruchomość w opisywanym budynku jest jednak tylko jedna. Jeśli ktoś chciałby zamieszkać w innym apartamencie przy Złotej, to musi liczyć się z tym, że najtańszy jest wyceniony na 18 tys. zł za m kw., a średnia to 32 tys. zł.

fot. mat. prasowe

TOP 10 prestiżowych adresów w Warszawie

Na drugim miejscu z wynikiem na poziomie 12% odpowiedzi uplasowała się Rezydencja Opera. Jest to projekt znacznie bardziej kameralny niż zwycięzca stołecznego rankingu.


fot. mat. prasowe

Złota 44

Co nie powinno dziwić listę dla Warszawy otwiera jeden z najgłośniejszych adresów w kraju – Złota 44. W badaniu otrzymał on 14% głosów.


Na drugim miejscu z wynikiem na poziomie 12% odpowiedzi uplasowała się Rezydencja Opera. Jest to projekt znacznie bardziej kameralny niż zwycięzca stołecznego rankingu. W inwestycji tej na 7 piętrach znajduje się bowiem tylko 39 luksusowych apartamentów. Sporym atutem nieruchomości jest bezpośrednie sąsiedztwo Ogrodu Saskiego, Teatru Wielkiego i Traktu Królewskiego. Na dachu tego apartamentowca jest ogród, a w samym budynku basen dla mieszkańców. Prestiżu dodaje też hall wejściowy o wysokości siedmiu metrów, wyłożony kamieniem i drewnem egzotycznym. Atutem lokalizacji jest bliskość centrum i jednocześnie niskie natężenie hałasu. – Wyceny apartamentów sięgają poziomu nawet 45 tys. zł za metr – mówi Kamil Brzeziński, kierownik jednego z oddziałów Home Broker z Warszawy. Najdroższy lokal wyceniony został na 13 milionów złotych.

fot. mat. prasowe

Rezydencja Opera

Sporym atutem nieruchomości jest bezpośrednie sąsiedztwo Ogrodu Saskiego, Teatru Wielkiego i Traktu Królewskiego.


9-proc. udział w odpowiedziach dał trzecie miejsce na liście najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie inwestycji położonej przy ulicy Drewnianej. W projekcie tym, położonym na terenie stołecznego Powiśla, można znaleźć lokale o powierzchni nawet 300 m kw. Ich wysokość wynosi od 3,2 do 3,5 metrów. W samej inwestycji, która nawiązuje do przedwojennej architektury, na piętrze zlokalizowane są jedynie dwa apartamenty. Atutami tego miejsca są też dwie recepcje, concierge, basen, sauna, część rekreacyjna, ogród na terenie patio, ale też inteligentna instalacja elektryczna, która pozwala dowolnie programować i zarządzać oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem. Cena najdroższego apartamentu to około 5,5 mln złotych, a średnia cena ofertowa dostępnych dziś lokali to 18 tys. zł za m kw.

fot. mat. prasowe

Drewniana 9

W projekcie tym, położonym na terenie stołecznego Powiśla, można znaleźć lokale o powierzchni nawet 300 m kw. Ich wysokość wynosi od 3,2 do 3,5 metrów.


 

1 2 ... 4

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: