eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › W Zielonej Górze powstaje Nowa Łężyca II

W Zielonej Górze powstaje Nowa Łężyca II

2018-05-04 09:50

W Zielonej Górze powstaje Nowa Łężyca II

W Zielonej Górze powstaje Nowa Łężyca II © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Nowe mieszkania w Zielonej Górze. Budnex buduje kolejną fazę inwestycji Nowa Łężyca. Tym razem przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 110 mieszkań o powierzchniach od 33 do 73 mkw., których oddanie do użytkowania zaplanowano na ostatni kwartał nadchodzącego roku. Docelowo na niemal 10-hektarowej działce powstanie jedenaście budynków.
Zielona Góra, zbieg ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w dzielnicy Nowe Miasto. To właśnie pod tym adresem pnie się w górę nowa realizacja mieszkaniowa firmy Budnex - osiedle Nowa Łężyca. Deweloper poinformował właśnie, że rusza z pracami przy drugim etapie tej inwestycji. Tym razem plany zakładają powstanie pięciokondygnacyjnego budynku z 6 klatkami i 110 mieszkaniami o powierzchniach od 33 do 73 mkw. Co istotne, istnieje możliwość połączenia mieszkań, w efekcie czego klienci zyskują możliwość zaaranżowania lokalu o powierzchni 150 mkw. Lokale zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadać przestronne balkony o powierzchni sięgającej nawet 15 mkw., a te położone na parterze - obszerne (nawet 100 mkw.) tarasy.
– Budowa drugiego etapu osiedla przebiega zgodnie z planem. Aktualnie realizujemy, piątą czyli ostatnią kondygnację. Wkrótce budynek będzie na etapie stanu surowego otwartego – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex. – Zapowiedź tego jak będzie wyglądało tutejsze osiedle widać na przykładzie pierwszego etapu, który pod koniec sierpnia zostanie oddany do użytkowania. Mieszkania te cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Już 70 proc. lokali z I etapu zostało sprzedanych – dodaje.
Docelowo w tej lokalizacji firma Budnex zamierza wybudować blisko 1200 mieszkań oraz lokale usługowe.

fot. mat. prasowe

Nowa Łężyca - wizualizacja 1

Osiedle Nowa Łężyca powstaje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej


Projekt Nowej Łężycy II zakłada, że wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy obsługujące również poziom podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano także komórki lokatorskie. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla Nowa Łężyca przewiduje duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową oraz liczne miejsca parkingowe wokół każdego z budynków. Wszystko to ma sprawić, że mieszkańcom osiedla będzie żyło się komfortowo.

fot. mat. prasowe

Nowa Łężyca - wizualizacja 2

W II etapie powstanie pięciokondygnacyjny budynek podzielony na 6 klatek.


Nowych mieszkańców do Łężycy przyciąga głównie spokój i bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. Jeszcze do niedawna była to podmiejska wieś. W 2015 roku miasto Zielona Góra połączyło się z gminą, a Łężyca weszła w skład 17 wsi, które dołączyły do miejskiego organizmu. Dziś władze Zielonej Góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy. Obecnie działa już przedszkole. Ponadto w okolicy powstającego osiedla jest też duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego mieszkańcy inwestycji będą mieli zaledwie pięćset metrów.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: