eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Skanska buduje II etap Holm House

Skanska buduje II etap Holm House

2018-06-07 00:15

Skanska buduje II etap Holm House

Nowe mieszkania w biznesowej części Mokotowa © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Skanska poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań powstających w ramach II etapu zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie osiedla Holm House. Kupujący mogą wybierać spośród z ponad 220 mieszkań.
Pierwszy etap osiedla Holm House został sprzedany już niemal w całości - na swych właścicieli czeka tylko kilka ostatnich mieszkań. Kupujący mogą jednak wybierać spośród lokali zaoferowanych w ramach drugiego etapu - to 226 mieszkań oraz 4 lokale usługowe. Projekt osiedla powstał w pracowni Wojciecha Hermanowicza. Plany zakładają, że budowa zakończy się w drugiej połowie 2020 roku.

Wszystko w zasięgu ręki


Kluczowym atutem Holm House ma być jego jego lokalizacja. Inwestycja powstaje przy ul. Abramowskiego, a więc pomiędzy stacjami metra Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy od ul. Domaniewskiej. I wprawdzie Holm House ma aspiracje, aby stać się elementem warszawskiego business hubu, to jednak projektanci zadbali, aby w budynku i jego otoczeniu zachowana została także kameralność - powstaną tu wewnętrzne patia ze strefą rekreacji dla mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci.
– Inwestycja mieści się w popularnej i lubianej biznesowej części Warszawy. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród inwestorów, kupujących mieszkania pod wynajem. Dodatkowym plusem z ich punktu widzenia jest fakt, że mieszkania są sprzedawane wraz z prawem własności gruntu, co oznacza brak dodatkowych opłat za użytkowanie wieczyste – opowiada Karolina Guzik, manager ds. sprzedaży Skanska Residential Development Poland. – Holm House ma również idealną lokalizację dla osób, które nie chcą marnować długich godzin, stojąc w korkach w codziennej drodze do pracy. To również wymarzona wyspa dla rodzin z dziećmi. Tu wszędzie każdy ma blisko – dodaje.

Certyfikacje i innowacyjne rozwiązania Holm House 2


Drugi etap Holm House zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców w garażu podziemnym, system korzystania z wody deszczowej do podlewania roślin w częściach wspólnych, panele fotowoltaiczne na dachu (wyprodukowana energia zasili oświetlenie w garażu), samochód elektryczny dla mieszkańców (leasing) czy stacja naprawy rowerów. Na terenie osiedla zostaną zasadzone rośliny antysmogowe, posiadające podwyższoną zdolność wyłapywania i filtrowania powietrza z toksycznych związków lotnych oraz pyłów.

fot. mat. prasowe

Nowe mieszkania w biznesowej części Mokotowa


Inwestycja ubiega się również o dwa certyfikaty, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów w projektowaniu i budowaniu obiektu. Zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, Holm House 2 będzie musiał osiągnąć najwyższe standardy w zakresie jakości, zdrowia i bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dodatkowym ważnym parametrem jest zmniejszanie wpływu budowy na środowisko naturalne.

Holm House będzie również audytowany pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat „Obiekt bez barier” zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Działalność Skanska w zakresie pozbawiania budynków barier architektonicznych została w tym miesiącu nagrodzona w konkursie „Lider Dostępności”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: