eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Najwyższe budynki w Polsce: najtańszy lokal za 800 tys.

Najwyższe budynki w Polsce: najtańszy lokal za 800 tys.

2013-10-14 11:05

Najwyższe budynki w Polsce: najtańszy lokal za 800 tys.

Wieczorny widok z okien Platinum Towers © materiały dewelopera

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Apartamenty w polskich drapaczach chmur nie należą do najtańszych. Aby zamieszkać w jednym z pięciu najwyższych budynków w Polsce trzeba zapłacić co najmniej 800 tys. zł – wynika z analizy Lion’s Bank. Jest to cena, jaką płaci się za prestiż, luksus i widok z okna. Co ciekawe, samo miejsce garażowe w drapaczu chmur może kosztować 100 tys. zł.

Przeczytaj także: Najwyższe budynki w Polsce

Jeśli ktoś chce co rano podziwiać panoramę miasta niemal z lotu ptaka i mieć do wyłącznej dyspozycji taras położony wyżej niż jakikolwiek punkt widokowy w mieście, musi się liczyć z tym, że cena takiej nieruchomości wyraźnie przewyższy cenę przeciętnego dachu nad głową. Lion’s Bank sprawdził, jaki jest minimalny budżet pozwalający spełnić marzenie mieszkania w polskim wysokościowcu.

Patrząc na aktualne oferty deweloperów ograniczyliśmy poszukiwania właściwie do pięciu adresów:
  1. Sky Tower (Wrocław, 212 metrów wysokości),
  2. Złota 44 (Warszawa, 192 metry wysokości),
  3. Cosmopolitan (Warszawa, 160 metrów wysokości),
  4. Sea Towers (Gdynia, 141,6 metrów wysokości,
  5. Platinum Towers (Warszawa, 85 metrów wysokości).

Najwyższy nie musi być najdroższy

W najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce ceny wcale nie należą do najwyższych. We wrocławskim Sky Towerze ceny lokali zaczynają się bowiem od 13 tys. zł w przeliczeniu na m kw. Apartamenty mają powierzchnię od 46,5 do 227 m kw. Jak wynika z informacji udostępnionych przez dewelopera, minimalny budżet, jaki trzeba mieć, aby stać się właścicielem lokalu w najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce to 889 tys. zł. Za tę kwotę można kupić dwupokojowy lokal o powierzchni 46,5 m kw. Znajduje się on na 17 piętrze żagla i składa się z przedpokoju, salonu połączonego z kuchnią, sypialni i łazienki – wszystko to jest wykończone „pod klucz”. Lokal wyposażony jest w klimatyzację, podwieszane sufity, ogrzewanie podłogowe oraz inteligentny system zarządzania apartamentem (tzw. HMS – steruje oświetleniem, klimatyzacją, roletami czy telewizją).

fot. materiały dewelopera

Apartament pokazowy Sky Tower

Za niewiele większe pieniądze (906 tys. zł) można stać się właścicielem lokalu o powierzchni 53,4 m kw. w stanie deweloperskim. Znajduje się on na 12. piętrze i - co ważne - w cenę wliczone jest już miejsce postojowe.


Za niewiele większe pieniądze (906 tys. zł) można stać się właścicielem lokalu o powierzchni 53,4 m kw. w stanie deweloperskim. Znajduje się on na 12. piętrze i - co ważne - w cenę wliczone jest już miejsce postojowe. Dotyczy to z resztą większości apartamentów w tej inwestycji. Te, które znajdują się w wieży, mają często przyporządkowane (i wliczone w cenę) dwa miejsca postojowe. W cenie większych lokali uwzględniona jest ponadto komórka lokatorska. Ważnym atutem mieszkań w Sky Tower jest też ich wysokość wynosząca maksymalnie 3,3 metra. Warto dodać, że mieszkańcy tego budynku będą mogli korzystać z usług concierge, usługi sprzątania i wynoszenia śmieci, tarasu widokowego na dachu wieży oraz ścieżki joggingowej i placu zabaw dla dzieci usytuowanych na dachu galerii handlowej. Właściciele apartamentów mogą też korzystać z usług świadczonych przez najemców galerii handlowej Sky Tower z dodatkowym dyskontem.

Cena rośnie wraz z wysokością

W przypadku kolejnego wartego uwagi adresu – Twarda 2/4,pod którym powstała stołeczna inwestycja Cosmopolitan ceny zaczynają się od 22 tys. zł. Kwota ta dotyczy piętra ósmego i rośnie stopniowo dla kolejnych pięter. Najmniejszy lokal na piętrze ósmym ma 54 m kw. i został wyceniony przez dewelopera na 1,188 mln zł. Jest on w pełni wyposażony i wykończony, bo właśnie na najniższym piętrze mieszkalnym deweloper przygotował lokale pokazowe. - W jego skład wchodzą salon połączony z kuchnią, sypialnia, garderoba, łazienka z wanną i prysznicem oraz wydzielona pralnia– wymienia Jolanta Kuczyńska, dyrektor PR i Marketingu w firmie Tacit Development Polska realizującej projekt Cosmopolitan.

fot. materiały dewelopera

Apartament pokazowy o pow. 54 m kw., Cosmopolitan

Wysokość wszystkich apartamentów Cosmopolitan po wykończeniu wynosi 3metry. Okna o wysokości 2,6 metrów są otwieralne oraz uchylne.


Do powyższej ceny można dodać koszt komórki lokatorskiej (do wyboru komórki o metrażach od 1,8 do 8,5 m kw. przy cenie 15 tys. zł za m kw.) i miejsca postojowego kosztującego 100 tys. zł.

Wysokość wszystkich apartamentów Cosmopolitan po wykończeniu wynosi 3metry. Okna o wysokości 2,6 metrów są otwieralne oraz uchylne. Ogrzewanie centralne stanowią grzejniki umieszczone w podłodze. Apartamenty wyposażone są w klimatyzację z funkcją grzania oraz chłodzenia z regulacją w każdym pokoju. W cenie każdego apartamentu nabywca otrzymuje wyposażoną kuchnię i łazienkę oraz inteligentny system zarządzania mieszkaniem (HMS).Mieszkańcy tego budynku będą mogli ponadto korzystać z usług concierge, klubu fitness, oraz sali klubowej, o której przeznaczeniu zadecydują właściciele.
Przeczytaj także: Najwyższe budynki świata Najwyższe budynki świata

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: