eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Chojny Park w rozbudowie. Atal buduje w Łodzi kolejne 236 mieszkań

Chojny Park w rozbudowie. Atal buduje w Łodzi kolejne 236 mieszkań

2015-07-14 11:45

Chojny Park w rozbudowie. Atal buduje w Łodzi kolejne 236 mieszkań

Chojny Park - Wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Łódzkie osiedle Chojny Park doczekało się rozbudowy. W II etapie prac powstanie 5 budynków, a w nich 236 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia NOW Biuro Architektoniczne. ATAL S.A. przewiduje, że budowa zakończy się pod koniec 2016 roku.

Przeczytaj także: Chojny Park: powstaną kolejne, tańsze mieszkania

Ceny mieszkań rozpoczynają się od 4 500 złotych za metr kwadratowy, ale chętni na lokale na najwyższej kondygnacji muszą przygotować się na nieco wyższą stawkę (4 700 złotych). Jednocześnie deweloper zapowiada, że nabywcy pierwszych dziesięciu mieszkań mogą liczyć na zniżkę 200 złotych/m2.

Chojny Park II powstaje w najbliższym sąsiedztwie poprzedniego etapu osiedla. Ta część inwestycji zakłada powstanie pięciu budynków, a w nich 236 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchniach od 33 do 102 mkw. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z 244 miejsc parkingowych zlokalizowanych na parkingach podziemnych i zewnętrznych.

Docelowo osiedle Chojny Park tworzyć będzie siedem budynków, w których znajdzie się 408 mieszkań. Do każdego z z lokali przynależeć będzie minimum jeden balkon lub taras, a do tych zlokalizowanych na parterze - prywatne ogródki. Architekci wzięli pod uwagę potrzeby rodzin z dziećmi. Na terenie osiedla zaprojektowano tereny zielone oraz cztery place zabaw – po dwa na każdym etapie osiedla.

Jak zapewnia deweloper, budynki Chojny Park zostały zaprojektowane według najnowszych trendów z uwzględnieniem rozwiązań podnoszących funkcjonalność i zwiększających komfort mieszkańców. Elewacje zostaną wykończone tynkiem w odcieniach szarości oraz naturalnym drewnem. Nowoczesnego charakteru inwestycji Chojny Park mają nadawać zewnętrzne balustrady malowane proszkowo na kolor grafitowy ze szklanym wypełnieniem. Przemieszczanie pomiędzy kondygnacjami będą ułatwiać cichobieżne windy. Cała inwestycja zostanie wyposażona w systemy sprzyjające osobom niepełnosprawnym.

Chojny Park powstaje przy ulicach Rolniczej oraz Kurczaki. Ta cicha i spokojna okolica ma zapewniać sprawny dojazd do centrum miasta, co z pewnością stanie się faktem, gdy tylko w Łodzi zakończą się zakrojone na szeroką skalę remonty dróg.

fot. mat. prasowe

Chojny Park - Wizualizacja 1

Budowane w Łodzi osiedle Chojny Park powiększy się o kolejne 236 mieszkań.


Sprzedaż mieszkań w łódzkich osiedlach ATAL S.A. od początku roku intensywnie wzrasta. W pierwszym półroczu nabywców znalazły tam 103 mieszkania. To najlepszy wynik firmy w historii działalności w Łodzi - mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

Chojny Park to nie jedyna propozycja ATAL S.A. na łódzkim rynku. Nadal można nabywać mieszkania na osiedlu Nowe Polesie Apartamenty, które dostało już pozwolenie na użytkowanie.

fot. mat. prasowe

Chojny Park - Wizualizacja 2

Docelowo na terenie osiedla znajdzie się siedem budynków, a w nich 408 lokali mieszkalnych.


Projekt Chojny Park przygotowała firma NOW Biuro Architektoniczne. Planowany termin zakończenia prac na I etapie to koniec 2015 roku. Zakończenie budowy II etapu Chojny Park przewidywane jest na koniec 2016 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: