eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Zielone Rabowice II. Kolejne domy pod Swarzędzem

Zielone Rabowice II. Kolejne domy pod Swarzędzem

2017-08-25 12:10

Zielone Rabowice II. Kolejne domy pod Swarzędzem

Osiedle Zielone Rabowice II - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Podpoznańskie Rabowice, ulica Bliska. Pod tym właśnie adresem powstaje nowa inwestycja firmy Greenbud Development. Pierwszy etap osiedla Zielone Rabowice II zakłada powstanie 36 domów w zabudowie bliźniaczej. Do każdego z nich przynależeć będzie ogród. Prace mają ruszyć w III kwartale br., a przekazanie kluczy mieszkańcom zaplanowano na schyłek nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Osiedle Zielone Rabowice - nowe mieszkania tuż pod Swarzędzem

I etap osiedla Zielone Rabowice II zakłada powstanie 36 domów w zabudowie bliźniaczej, w tym 22 domów o powierzchni 75 m kw. (typ A) i 14 domów o metrażu 90 m kw. (typ B), każdy z niezależnym wejściem. Budynki staną na liczących sobie 400 mkw. działkach. Dla każdego z nich przewidziano dwa miejsca postojowe. Mniejszy z domów kosztuje 309 000 zł brutto, większy to wydatek rzędu 349 000 zł brutto. Zakup może zostać objęty wsparciem z rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych.

Atutem inwestycji ma być lokalizacja. Osiedle Zielone Rabowice II zlokalizowane jest w odległości zaledwie 2 km od Swarzędza i 6 km od granic Poznania. Inwestycja jest zatem odpowiedzią na mocno zarysowaną tendencję migracji ze stolicy Wielkopolski na tereny podmiejskie. Firma ma za sobą inwestycje w Paczkowie, Gortatowie, czy Siekierkach Wielkich obok Swarzędza. Łącznie w tych trzech miejscowościach wybudowano 26 lokali - „bliźniaków”. Z kolei powstające ZIelone Rabowice II to rozwinięcie złożonej z 30 bliźniaków inwestycji Zielone Rabowice.

fot. mat. prasowe

Osiedle Zielone Rabowice II - wizualizacja 2

Każdy z domów na osiedlu Zielone Rabowice II będzie wybudowany na działce o powierzchni 400 m kw., z przestronnym ogrodem.


– Mamy sporo zapytań dotyczących naszych osiedli, ponieważ u nas klient otrzymuje dom razem z dużym ogrodem i osobnym wejściem, a w cenie mieszkania. Ponadto, dzięki lokalizacji, nietrudno dojechać do stolicy Wielkopolski – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development.

Najważniejsze miejsca, mieszkańcy będą mieć tuż obok - przedszkole oraz rejonowa szkoła podstawowa znajdują się w Zalasewie, oddalonym o kilka kilometrów. Do Rabowic kursują autobusy transportu publicznego. Stąd można dojechać do Poznania, Swarzędza, a także innych miejscowości w okolicy. Osoby lubiące sport, także obok przyrody, z pewnością odwiedzą Jezioro Swarzędzkie, czy Dolinę Cybiny. Wybierając się do Swarzędza, można skorzystać z pływalni, klubu tenisowego, czy boisk, w przyszłości zrobić również zakupy w Centrum ETC, które wkrótce zostanie zmodernizowane.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: