eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Ustronie Mokotów: nowe osiedle domów od SGI

Ustronie Mokotów: nowe osiedle domów od SGI

2020-11-10 10:15

Ustronie Mokotów: nowe osiedle domów od SGI

Ustronie Mokotów © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Warszawskie Siekierki, ulica Rodzynkowa. To właśnie pod tym adresem powstaje pierwsze w portfolio spółki deweloperskiej SGI osiedle domów. Szeregowo usytuowane budynki będą liczyć sobie od 177 do 187 mkw. Ma je cechować wysoki standard wykończenia i energooszczędność.

Przeczytaj także: Towarowa Towers: Asbud buduje dwie wieże przy Rondzie Daszyńskiego

Ustronie Mokotów to osiedle domów, w ramach którego zaplanowano 21 budynków w zabudowie szeregowej. Jak już wspomniano we wstępie, będą liczyć sobie od 177 do 187 mkw. Na tym metrażu znajdzie się 5 pokoi. Do każdego z nich należeć będzie garaż na 2 samochody oraz przynajmniej 100-metrowy ogród.

W budynkach zamontowane zostanie m.in. ogrzewanie podłogowe oraz instalacja umożliwiająca założenie klimatyzacji. O ich energooszczędność zadba system rekuperacji. Rekuperatory pozwolą na wymianę powietrza i odzyskiwanie ciepła z tego wywiewanego (zanieczyszczonego). To sprawi, że przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się świeżym powietrzem bez konieczności otwierania okien i generowania niepotrzebnych strat energii. Odpowiednie doświetlenie domów zapewniać mają wysokie na blisko 3 metry, panoramiczne okna. W standardzie inwestycji SGI są także elektronicznie sterowane rolety zewnętrzne we wszystkich oknach.

W ramach standardowego wyposażenia klienci otrzymują także system inteligentnego domu KNX firmy ABB, który pozwala na zdalne sterowanie wszelkimi urządzeniami – np. regulację temperatury czy obsługę żaluzji zewnętrznych. Ponadto, w każdym budynku zainstalowany będzie system alarmowy oraz indywidualny monitoring.

Lokalizacja – na warszawskich Siekierkach – jest zdecydowanym atutem inwestycji. Ta dzielnica to doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób, które cenią sobie ciszę i zielone okolice, w niedużej odległości od centrum. Lokalizację docenią także osoby lubiące aktywność fizyczną. Tereny zielone i dzikie ścieżki rowerowe zachęcają do biegania czy jazdy na rowerze o każdej porze roku. Te aspekty nabierają na znaczeniu szczególnie teraz, w czasie epidemii, kiedy inne formy aktywności są ograniczone, a kluby sportowe – zamknięte.

Jak podkreśla Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI, osiedle domów Ustronie Mokotów ma być odpowiedzią na potrzeby osób, które marzą o domu z ogrodem, przy jednoczesnej bliskości centrum i wszystkich udogodnień, jakie niesie za sobą życie w mieście.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: