eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Bouygues Immobilier Polska zbuduje Vilda Unique w Poznaniu

Bouygues Immobilier Polska zbuduje Vilda Unique w Poznaniu

2021-09-24 13:21

Bouygues Immobilier Polska zbuduje Vilda Unique w Poznaniu

Vilda Unique © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Bouygues Immobilier Polska wybuduje w Poznaniu kameralną inwestycję - Vilda Unique. W budynku znajdzie się 69 mieszkań, w większości będą to lokale typu studio.

Przeczytaj także: Apartamenty Górczyn w Poznaniu

Vilda Unique powstanie na terenie dzielnicy Wilda, tuż przy jej granicy ze Starym Miastem, przy ul. Niedziałkowskiego. Na inwestycję złoży się 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio, o powierzchni od 29 mkw. W budynku będą też mieszkania dwupokojowe – o powierzchni od 34 do 47 mkw., a także trzypokojowe – o powierzchni od 55 do 62 mkw. Dodatkowo, na pierwszym piętrze, od wewnętrznej strony zaprojektowano ogródki. Do dyspozycji mieszkańców będzie łącznie 70 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemnej hali garażowej oraz na poziomie 0, a także rowerownia. Na parterze budynku znajdzie się także jeden lokal usługowy.

W zasięgu spaceru znajdują się ważne punkty w centrum Poznania. Jednym z nich jest na pewno Nowy Rynek, kompleks biurowy, który docelowo będzie łączył aż pięć nowych budynków. Tylko kilka minut będzie dzielić nową inwestycję francuskiego dewelopera od Politechniki Poznańskiej, Starego Browaru czy Dworca Głównego, a około 20 minut od Starego Rynku.
Lokalizacja na pewno jest atrakcyjna dla osób ceniących łatwy dostęp do miejskich usług, handlu czy oferty gastronomicznej, wygodne połączenia komunikacyjne, a także atmosferę poznańskiego Starego Miasta – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
– Bliskość centrum oraz typ mieszkań to mocne argumenty dla tych inwestorów, którzy szukają projektów wyróżniających się na rynku, zarówno z myślą o wynajmie krótko-, jak i długoterminowym. Co również istotne, nieruchomości w lokalizacjach tego typu zyskują na wartości – dodaje Cezary Grabowski.

Projektanci budynku wybrali materiały kojarzące się z architekturą industrialną. Od strony ul. Niedziałkowskiego jego elewacja zostanie wykończona ciemnoszarymi klinkierowymi płytkami, a całość dopełnią dekoracyjne elementy z grafitowego metalu oraz szklane balustrady balkonów.
Obiekt wpisze się w charakter okolicy, nawiązując bezpośrednio do przemysłowych tradycji dzielnicy Wilda. Budynek wyróżnia się jakością materiałów, natomiast jego forma jest spokojna i zachowuje proporcje właściwe dla tej części Poznania. Zgodnie z naszą filozofią, każda inwestycja powinna pozostawać w architektonicznym dialogu z otoczeniem, tworząc równocześnie nową wartość dla mieszkańców i miasta – podkreśla Adam Skóra, dyrektor Oddziału Poznań Bouygues Immobilier Polska.

Niedaleko ul. Niedziałkowskiego znajdują się aż trzy tereny zielone i rekreacyjne. Najbliżej, przy tej samej ulicy, zabytkowy i niedawno zrewitalizowany park Drwęskich, a niewiele dalej także parki Marcinkowskiego oraz Dąbrowskiego.

Zielone rozwiązania są również częścią projektu Vilda Unique. Interesujący jest wewnętrzny ogród wertykalny, który powstanie w holu wejściowym. Budynek będzie miał również porośnięty roślinnością dach.

fot. mat. prasowe

Vilda Unique, wizualizacja 2

W budynku znajdzie się tylko 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio, o powierzchni od 29 mkw.


Jakość powietrza wewnątrz mieszkań będzie znacznie lepsza dzięki nawiewnikom antysmogowym. Przewidziano również rozwiązania energooszczędne, w tym oświetlenie LED w częściach wspólnych oraz windę z systemem odzyskiwania energii.

Bouygues Immobilier Polska działa już od 2001 roku. Przez 20 lat firma zrealizowała w naszym kraju 55 projektów i oddała ponad 7900 mieszkań oraz lokali usługowych. Buduje mieszkania i domy w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Niedawno deweloper ogłosił swoją premierową inwestycję w Trójmieście.

Francuski deweloper należy do Grupy Bouygues, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche, słynny stadion Stade de France, lotnisko Roissy-Charles de Gaulle
w Paryżu, nową dzielnicę Ginko w Bordeaux czy siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: