eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Unidevelopment SA: rusza budowa inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie

Unidevelopment SA: rusza budowa inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie

2023-11-16 08:53

Unidevelopment SA: rusza budowa inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie

Inwestycja Kusocińskiego na gdańskiej Morenie - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Unidevelopment SA rusza z budową inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie. W ramach pierwszego etapu powstanie budynek o zróżnicowanej bryle od 7 do 9 kondygnacji, a w nim 132 mieszkania. Zakończenie inwestycji przewidziano na II kwartał 2025 roku.

Przeczytaj także: Autonomia Praska - nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie

Nowy projekt Unidevelopment SA powstanie w samym sercu gdańskiej Moreny, przy ulicy Janusza Kusocińskiego – wybitnego polskiego lekkoatlety. Morena to dzielnica ceniona szczególnie za dogodną infrastrukturę oraz szeroką ofertę handlową, edukacyjną i usługową. Dzięki wielu liniom autobusowym (także linii nocnej), bliskości przystanków autobusowych i tramwajowych, jak również przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Brętowo, Obwodnicy Trójmiasta czy Trasy Adamowicza, mieszkańcy nowej inwestycji sprawnie dotrą do centrum miasta oraz innych dzielnic.

Okolica ul. Kusocińskiego daje też możliwość kontaktu z naturą. Nowy projekt powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Nie bez przyczyny obszar ten uznawany jest za Płuca Trójmiasta. Niemal 90% powierzchni parku – łącznie blisko 20 000 ha – zajmują gęste lasy, w których przyszli mieszkańcy znajdą liczne ścieżki rowerowe, szlaki turystyki pieszej i ścieżki przyrodnicze. Idealne, aby odetchnąć świeżym powietrzem i naładować baterie.

fot. mat. prasowe

Inwestycja Kusocińskiego na gdańskiej Morenie - wizualizacja 1

Nowy projekt powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.


W ramach pierwszego etapu gdańskiej inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej bryle mierzącej od 7 do 9 kondygnacji. Przewidziano w nim łącznie 132 nowoczesne mieszkania. Ofertę otwierają kawalerki o powierzchni 26 mkw. Największy jest 5-pokojowy lokal o powierzchni 130 mkw. Architektura inwestycji Kusocińskiego z elewacją w kolorze jasnej cegły nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego modernizmu.
Budynek mieszkalny przy ul. Kusocińskiego doskonale wpisuje się w przestrzeń gdańskiej Moreny. Jego bryła jest zwarta, a jednocześnie w sposób naturalny dostosowuje się do różnorodnego w tej okolicy ukształtowania terenu. Elewacje stonowaną kolorystyką nawiązują do sąsiadującej zabudowy, a użyte materiały tworzą przestrzeń nowej jakości. Lekkości inwestycji nadaje wysokościowe stopniowanie budynku i zaakcentowanie elegancką, grafitową okładziną części kondygnacji parteru. Subtelność potęgują również zastosowane szklane wykończenia przestronnych balkonów i tarasów, jasne ceglane okładziny i detale w postaci delikatnych lameli. Użyte materiały stworzą przyjazny klimat do mieszkania. Architektura ta ma swój ponadczasowy wymiar, co z pewnością docenią zarówno jej bezpośredni użytkownicy, jak i inni odbiorcy tej przestrzeni – mówi Przemysław Junosza Kisielewski z pracowni architektonicznej ME CONCEPT, odpowiedzialnej za przygotowanie projektu inwestycji.

fot. mat. prasowe

Inwestycja Kusocińskiego na gdańskiej Morenie - wizualizacja 2

W ramach pierwszego etapu gdańskiej inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej bryle mierzącej od 7 do 9 kondygnacji.


W ramach inwestycji Kusocińskiego planowany jest również teren rekreacyjny z samoobsługową stacją naprawy rowerów oraz przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Będzie to uzupełnienie dla możliwości aktywnego relaksu, jakie daje Trójmiejski Park Krajobrazowy. W pierwszym etapie inwestycji znajdzie się 131 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Osiedle będzie pod nadzorem ochrony i zostanie wyposażone w monitoring.

Inwestycja Kusocińskiego została zaprojektowany tak, aby spełnić kryteria certyfikatu BREEAM. Jest on uznanym na świecie i niezależnym systemem oceny procesów projektowych oraz realizowanych na ich podstawie budynków pod względem oddziaływania na środowisko.

fot. mat. prasowe

Inwestycja Kusocińskiego na gdańskiej Morenie - wizualizacja 3

Architektura inwestycji Kusocińskiego z elewacją w kolorze jasnej cegły nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego modernizmu.


Certyfikat zostanie przyznany wraz z oceną po zakończeniu budowy, lecz cała inwestycja już teraz powstaje pod nadzorem zewnętrznego doradcy, aby spełniać wymagane kryteria. Oznacza to, że m.in. budowa będzie prowadzona w sposób zrównoważony, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie ładu przestrzennego, segregację odpadów oraz ponowne wykorzystanie materiałów, a także zminimalizowanie wpływu prac na sąsiedztwo.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na II połowę listopada br., a zakończenie na II kwartał 2025 roku. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do biura sprzedaży przy ul. Arkońskiej 6 oraz na stronę internetową kusocinskiego.pl.

Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna ME Concept. Generalnym wykonawcą jest MEGA S.A.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Unidevelopment SA: rusza budowa inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie

    majawerka / 2023-11-22 14:51:42

    Znajomi szukają mieszkania dla siebie w tej okolicy Trójmiasta. Mnie nieco inna lokalizacja interesuje i wiem że powstaje tam też nowe fajne osiedle Bursztynowa Zatoka, na dniach idę się umówić ze sprzedawcą żeby poznać szczegóły odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: