eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Gdzie duże mieszkania w Krakowie?

Gdzie duże mieszkania w Krakowie?

2013-09-03 13:50

Gdzie duże mieszkania w Krakowie?

Gdzie duże mieszkania w Krakowie? © kilhan - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Choć tendencje demograficzne w Polsce są niezbyt korzystne, to dość często klientami firm deweloperskich bywają rodzice, którzy posiadają więcej niż dwójkę dzieci. Dzieje się tak między innymi w Krakowie - pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Przeczytaj także: Po luksusowe apartamenty do Krakowa

Optymalnym rozwiązaniem jest mieszkanie o powierzchni około 75 metrów kwadratowych, ewentualnie dom usytuowany pod Krakowem. Mieszkanie jest najbardziej pożądanym lokum dla osób, które nie chcą opuszczać miasta, jednak może wiązać się z dużymi kosztami. Na szczęście, po przeanalizowaniu krakowskiego rynku pierwotnego, okazuje się, że koszty dużego mieszkania wcale nie muszą być tak wysokie, by było ono dostępne wyłączenie dla zamożniejszych nabywców.

24 inwestycje z dużymi i tanimi lokalami

Aż 134 mieszkania, których powierzchnia przekracza 70 mkw., znajdują się w 24 krakowskich inwestycjach. Cena nie przekracza 6 tys. za mkw. (patrz tabela). Z danych portalu RynekPierwotny.com wynika więc, że osoby szukające taniego i dużego mieszkania mają całkiem spory wybór.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wybór dużych i tanich mieszkań jest dość ograniczony w obrębie danej inwestycji. Raptem w dwóch z dwudziestu czterech inwestycji możemy znaleźć więcej niż siedem sztuk takich mieszkań. W tabeli poniżej zostały wyróżnione podkreśleniem i kursywą.

Warta uwagi jest także lokalizacji analizowanych ofert. W poniższym zestawieniu znalazły się także inwestycje, które nie są usytuowane wyłącznie w dzielnicach peryferyjnych. Poszukiwane mieszkania znaleźć można także na terenie Śródmieścia, Podgórza, Czyżyn i Grzegórzek. Nie można też zapomnieć, że ceny jednego metra kwadratowego wspomnianych lokali nie zawsze oscylują w pobliżu limitu ustalonego na 6 tysięcy złotych – zwraca uwagę Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

fot. kilhan - Fotolia.com

Gdzie duże mieszkania w Krakowie?

Poszukiwane mieszkania znaleźć można na terenie Śródmieścia, Podgórza, Czyżyn i Grzegórzek.


Duże lokale to szansa na MDM

Wraz z początkiem przyszłego roku zostanie uruchomiony program rządowych dopłat do kredytów – Mieszkanie dla Młodych. Będą do niego zakwalifikowane lokale, których powierzchnia nie przekracza 75 mkw. a cena jednostkowa będzie się mieściła w ustalonym limicie. W Krakowie koszt graniczny zakupu dotowanego mieszkania powinien wynosić 4800 – 5 000 zł za mkw.

W powyższym zestawieniu można znaleźć lokale, które spełniają wspomniane, spodziewane kryteria. W chwili obecnej jest ich jednak nie więcej niż dziesięć sztuk. Wydaje się jednak, że powinno być ich znacznie więcej tuż przed startem programu – podsumowuje Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

fot. mat. prasowe

Najważniejsze informacje na temat oferty dużych i relatywnie tanich mieszkań

Aż 134 mieszkania, których powierzchnia przekracza 70 mkw., znajdują się w 24 krakowskich inwestycjach.


fot. mat. prasowe

Najważniejsze informacje na temat oferty dużych i relatywnie tanich mieszkań cd.

Wybór dużych i tanich mieszkań jest dość ograniczony w obrębie danej inwestycji. Raptem w dwóch z dwudziestu czterech inwestycji możemy znaleźć więcej niż siedem sztuk takich mieszkań.


oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: