eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Polnord buduje Chabrowe Wzgórze w Kowalach

Polnord buduje Chabrowe Wzgórze w Kowalach

2016-06-30 12:13

Polnord buduje Chabrowe Wzgórze w Kowalach

Chabrowe Wzgórze © fot. mat. prasowe

Kowale koło Gdańska. To właśnie tu trwają prace przy jednej z najnowszych inwestycji Polnordu. Plany dotyczące realizacji pierwszego etapu osiedla Chabrowe Wzgórze zakładają powstanie dwóch budynków ze 108 mieszkaniami o powierzchniach od 29-77 mkw. Ich oddanie do użytku przewidziano na II połowę 2017 roku.
– Tak, jak zapowiadaliśmy to już wcześniej, ruszamy ze sprzedażą całkowicie nowego projektu. Chabrowe Wzgórze jest interesującą alternatywą dla mieszkania w Gdańsku, zwłaszcza że Kowale znajdują się w zasięgu gdańskiej komunikacji miejskiej. Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawny dojazd zarówno do centrum, jak i do onnych rejonów Trójmiasta - zapewnia Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.

Najnowszy projekt Polnordu znajduje się przy ulicy Zeusa w Kowalach (gmina Kolbudy). Miejscowość usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie granic Gdańska i połączona z nim komunikacją miejską. Na miejscu znajduje się bogata infrastruktura handlowo-usługowa, w pobliżu działa niepubliczna szkoła podstawowa i gimnazjum, przedszkole oraz punkt przedszkolny.
– Chabrowe Wzgórze przygotowane zostało m.in. z myślą o rodzinach. W Kowalach istnieje dobre zaplecze oświatowe, a rodziny posiadające co najmniej trójkę dzieci mogą otrzymać Kartę Dużej Rodziny, dzięki której zaoszczędzą na opłatach administracyjnych oraz mają możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z lokalnej oferty kulturalno-rozrywkowej – mówi Dariusz Krawczyk.

W ramach pierwszego etapu osiedla Chabrowe Wzgórze do sprzedaży trafiły dwa pięciopiętrowe budynki, w których powstanie 108 mieszkań o powierzchniach od 29 do 77 mkw. Znajdą się wśród nich lokale o różnych różnorodnych rozkładach, od kawalerek po przestronne, rodzinne mieszkania czteropokojowe. Wszystkie mieszkania na parterze będą posiadać ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach – balkony. Równocześnie z budynkami deweloper zrealizuje podziemną halę garażową oraz naziemny parking z 72 miejscami postojowymi. Mieszkańcy będą mieć także do dyspozycji komórki lokatorskie i boksy.

Budowa pierwszych dwóch budynków zaprojektowanego przez Pracownię Projektową Adam Skolimowski osiedla ruszyła w marcu br. Jej zakończenie planowane jest na II połowę 2017 roku.

fot. mat. prasowe

Chabrowe Wzgórze

W dwóch realizowanych obecnie budynkach znajdzie się 108 mieszkań


Nazwa inwestycji nawiązuje do porastających okolicę polnych kwiatów. Części wspólne zostaną wykończone nawiązującymi do nich elementami, a elewacja będzie utrzymana w błękicie przywodzącym na myśl chabry. Docelowo w Chabrowym Wzgórzu deweloper wzniesie pięć budynków. Rozlokowane w nich z 291 lokali zajmie łącznie ponad 12,5 tys. mkw. PUM.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: