eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Starołęcka Dolina coraz większa

Starołęcka Dolina coraz większa

2017-09-12 10:35

Starołęcka Dolina coraz większa

Starołęcka Dolina II - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Na terenie poznańskiej Starołęki, firma Budnex rozpoczęła prace związane z realizacją drugiej już fazy osiedla Starołęcka Dolina. W ramach tego etapu zaplanowano powstanie jednego budynku mieszkalnego, a w nim 89 mieszkań o powierzchniach od 33 do 68 mkw. Starołęka, kojarzona dotychczas głównie z przemysłem, ma szanse zaistnieć w świadomości poznaniaków jako atrakcyjna lokalizacja. Dodatkowo służyć temu będzie rozbudowa infrastruktury tramwajowej. Nowy budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.
Plany firmy Budnex zakładają, że przy ulicy Śliskiej w Poznaniu powstanie docelowo 350 mieszkań. Pierwsze 105 zostanie oddanych do użytkowania jeszcze w tym roku. Drugi, rozpoczęty właśnie etap osiedla Starołęcka Dolina architektonicznie nawiązywać będzie do powstających już budynków z pierwszej fazy inwestycji. Będzie to przypominający literę L obiekt o zróżnicowanej wysokości (od 3 do 6 kondygnacji mieszkalnych), który dostarczy na wielkopolski rynek 89 dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań o powierzchni od 33 do 68 mkw. W planach inwestora jest również zmodernizowanie drogi dojazdowej do inwestycji od strony ul. Maya.
– Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania płyty fundamentowej pod budynkiem – mówi Jakub Stasiuk, Kierownik Budowy. Tak jak w przypadku poprzednich realizacji firmy Budnex, tak i tu istnieje możliwość połączenia lokali w większe mieszkania, w efekcie czego ich powierzchnia może sięgnąć ponad 100 mkw. - dodaje.

W nowym budynku nie zabraknie tak charakterystycznych dla tego inwestora przestronnych, narożnych balkonów. Ich powierzchnia wyniesie od 6 do nawet 30 mkw w zależności od mieszkania. Sam budynek wyposażony zostanie w cichobieżne windy, a także instalację domofonową, internetową i telewizyjną. Ponadto w przyziemiu inwestycji powstanie 37 indywidualnych garaży.

fot. mat. prasowe

Starołęcka Dolina II - wizualizacja 2

W nowym etapie położonej przy ulicy Śliskiej inwestycji powstanie 89 mieszkań.


Co istotne, nieopodal osiedla Starołęcka Dolina ma powstać nowa linia tramwajowa od Ronda Żegrze do planowanej pętli przy ul. Falistej. Obecnie opracowywany jest już projekt budowlany tej inwestycji, a sama realizacja nowej linii tramwajowej przewidziana została na lata 2018-2020.

Warto zaznaczyć, że już jesienią do użytku zostaną oddane dwa budynki z pierwszego etapu inwestycji. Znalazło się tam 105 mieszkań wraz z indywidualnymi garażami, a blisko 50 proc. z lokali ma już nowych właścicieli. W ofercie nadal są mieszkania o metrażu od 34 do 72,5 mkw. Obecnie na pierwszym etapie osiedla inwestor wykonuje prace wykończeniowe w częściach wspólnych budynków, a także te związane z zagospodarowaniem terenu.

fot. mat. prasowe

Starołęcka Dolina II - wizualizacja 3

Drugi etap Starołęckiej Doliny architektonicznie będzie nawiązywał do realizowanych obecnie budynków


Starołęka przez wiele lat była niedoceniana przez inwestorów. Jej poprzemysłowa przeszłość i nieco dalsze położenie od centrum Poznania sprawiły, że nadal jest tutaj dużo terenów inwestycyjnych dostępnych pod zabudowę wielorodzinną. Ostatnie lata wraz z planami rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej sprawiły jednak, że powoli to wszystko zaczyna się zmieniać, a nowe osiedla już rosną.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: