eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Amsterdam na Targówku. Nowe mieszkania od Dom Development

Amsterdam na Targówku. Nowe mieszkania od Dom Development

2017-05-29 10:56

Amsterdam na Targówku. Nowe mieszkania od Dom Development

Osiedle Amsterdam - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na warszawskim Targówku, u zbiegu ulic Samarytanka i T. Korzona powstaje kolejna pokaźna inwestycja Dom Development S.A. - Osiedle Amsterdam. Deweloper właśnie rozpoczął sprzedaż lokali, które powstaną w II etapie realizacji. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród 314 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, zlokalizowanych w cztero- i pięciopiętrowych budynkach. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, ta faza projektu będzie gotowa w ostatnim kwartale nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Reduta Nowe Podolany jeszcze większa

Nowe mieszkania od Dom Development zainspirowane zostały charakterystycznym dla holenderskiej stolicy stylem, designem oraz filozofią życia. Zamierzeniem dewelopera było stworzenie miejsca łączącego sztukę z architekturą, dlatego przy projekcie pracowali nie tylko architekci (za projekt osiedla odpowiada pracownia mąka.sojka architekci), ale również artyści sztuk wizualnych czy rzeźbiarze. Amsterdamski duch ma być widoczny w wykończeniach i charakterystycznych detalach, w tym np. zdobiące elewację każdego z budynków murale autorstwa Mariusza Tarkawiana. Na placu zabaw stanie „krowa amsterdamska”, a holenderski sznyt inwestycji nadawać ma również oryginalna amsterdamska cegła, którą wykończone będą ściany parterów.

W drugim etapie inwestycji Osiedle Amsterdam Dom Development przewidział powstanie 314 mieszkań o powierzchniach od ok. 31,3 mkw. do 117 mkw., które zaplanowano tak, aby umożliwić przyszłym mieszkańcom swobodną aranżację. Lokale zlokalizowane na parterze będą posiadać ogródki z tarasami od strony dziedzińca – w cenie lokalu. Ceny za mkw. kształtują się od 6820 do 8170 zł. Dla mieszkańców Osiedla Amsterdam przewidziano 289 miejsc garażowych. Cena miejsca standardowego to 29 000 zł, a miejsca ze schowkiem – 34 000 – 36 000 zł. W ofercie znajdują się ponadto 23 komórki lokatorskie, zlokalizowane w garażu podziemnym w cenie 10 000 -12 000 zł. W ramach tej fazy realizacji powstanie również 7 lokali usługowych.

Na terenie osiedla zaplanowano dziedziniec z niską i wysoką zielenią, wysokimi ,blisko dwumetrowymi, donicami oraz specjalnie zaprojektowanymi stojakami rowerowymi przypominającymi postaci ludzi. Do dyspozycji mieszkańców będzie kilkaset miejsc rowerowych Bramy i furtki wejściowe będą zdobione typografią - napisami „Amsterdam”.

Na życzenie klientów Dział Aranżacji Wnętrz w Dom Development zajmie się wykończeniem mieszkania „pod klucz”, a wcześniej doradzi w wyborze odpowiedniej aranżacji mieszkania na bazie kilkuset wariantów materiałowych i kolorystycznych oraz bogatej oferty wyposażenia kuchennego i łazienkowego.

fot. mat. prasowe

Osiedle Amsterdam - wizualizacja 2

Osiedle Amsterdam powstaje w kameralnej części Targówka Mieszkaniowego na skraju Zacisza


OTOCZENIE OSIEDLA AMSTERDAM


Osiedle Amsterdam położone jest na granicy Targówka Mieszkaniowego i Zacisza, tuż przy nowo wybudowanym miejskim skwerze m.in. ze stawem, fontanną, placem zabaw. Targówek, mimo cichej i kameralnej lokalizacji, dysponuje doskonałą infrastrukturą miejską. W okolicy działają liczne sklepy i centra handlowe, przychodnie, placówki rekreacyjne, szkoły i przedszkola. W najbliższym sąsiedztwie powstaje nowoczesny zespół edukacyjny – szkoła podstawowa z boiskiem i halą sportową oraz przedszkolem. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście, a nowoczesna sieć drogowa gwarantuje świetny dojazd do centrum. W odległości zaledwie 600 m od osiedla buduje się stacja II linii metra – Trocka (Targówek II), a dojazd do stacji Świętokrzyska potrwa zaledwie 14 minut. Zakończenie budowy stacji Trocka przewidziane jest w 2019 roku.

Dzielnica Targówek, wzorem holenderskich miast, znana jest ze swoich działań popularyzujących sztukę, ekologię i zdrowy tryb życia. Dzielnica promuje komunikację rowerową, na jej terenie powstają liczne ścieżki dla rowerzystów. Targówek posiada jedną z najlepiej rozwiniętych sieci dróg rowerowych w Warszawie, a Osiedle Amsterdam zapewnia kilkaset miejsc na rowery.

Osiedle Amsterdam to nasza nowa propozycja na warszawskim Targówku. Ta kameralna inwestycja została zaprojektowana z myślą o osobach ceniących nowoczesny design, kreatywność i świeże idee oparte na najlepszych europejskich wzorcach. Zainspirowani wielokulturowym
i otwartym na nowe rozwiązania miastem Amsterdam zaproponowaliśmy nowoczesną i jednocześnie subtelną architekturę, która poprzez twórcze detale bawi i tworzy niebanalną estetykę. W nawiązaniu do rowerowej kultury holenderskiej na terenie inwestycji znajdą się udogodnienia dla rowerzystów - liczne stojaki rowerowe. W okolicy osiedla rozbudowywana jest sieć ścieżek rowerowych, a przy pobliskich planowanych stacjach II linii metra powstaną nowoczesne wielostanowiskowe parkingi dla rowerzystów – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: