eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Łąkowa w Łodzi. Czeka 290 gotowych mieszkań

Osiedle Łąkowa w Łodzi. Czeka 290 gotowych mieszkań

2018-03-12 11:32

Osiedle Łąkowa w Łodzi. Czeka 290 gotowych mieszkań

Osiedle Łąkowa otwarte © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Łódź, ulica Łąkowa. Tereny dawnej Fabryki Towarów Bawełnianych Juliusza Kindermanna. Pobliskie sąsiedztwo Parku im. Poniatowskiego i sławnej na całą Polskę Piotrkowskiej. To właśnie pod tym adresem wznosi się Osiedle Łąkowa. Inwestycję wprowadzono do sprzedaży już po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, co oznacza, że na łódzkim rynku właśnie pojawiło się 290 nowych, gotowych do zamieszkania mieszkań.

Nowoczesność z historią w tle


Wprawdzie Osiedle Łąkowa administracyjnie należy do łódzkiego Polesia, to jednak położone jest tuż na jego granicy ze Śródmieściem, w promieniu zaledwie 1 km od ulicy Piotrkowskiej i tzw. Stajni Jednorożców, a więc głównego centrum przesiadkowego w Łodzi.

Inwestycja powinna zyskać uznanie zwłaszcza w oczach tych, którzy lubią odszukiwać w łódzkiej zabudowie dawne tropy - obiekt powstał na terenie byłej Fabryki Towarów Bawełnianych, którą wybudował w 1897 roku przez Juliusz Kindermanna, syn innego znanego łódzkiego przemysłowca Franciszka Kindermanna. W 1905 roku w miejscu, gdzie dziś wznoszą się budynki Osiedla Łąkowa, wzniesiono tkalnię z szedowym dachem oraz lokalną elektrownię, farbiarnię i wykańczalnię. Produkcję w upaństwowionym po 1945 roku zakładzie przerwano około 1996 roku.

Teraz terenom poprzemysłowym została nadana funkcja mieszkaniowa, co wpisuje się w szeroki kontekst zataczającej coraz szersze kręgi szeroki rewitalizacji Łodzi. Dzięki zastosowanym materiałom elewacyjnym oraz wkomponowaniu fragmentów pozostałych murów w architekturę osiedla i bryły budynków, inwestycja stanowi połączenie nowoczesności z historycznym otoczeniem.
– To dla nas ważny moment. Po raz pierwszy pod marką Archicom otwieramy nową inwestycję mieszkaniową w Łodzi. Podjęliśmy się trudnego zadania ożywienia tego historycznego miejsca, ale wierzę, że przyszli mieszkańcy docenią jakość naszej oferty, zastosowanych rozwiązań architektonicznych, także zabytkowych elementów wkomponowanych w osiedle – mówi Krzysztof Suskiewicz, Prezes Archicom Polska S.A. należącej do Grupy Archicom.

fot. mat. prasowe

Osiedle Łąkowa - fot. 1

Osiedle Łąkowa zlokalizowane jest w dzielnicy Polesie, na granicy ze Śródmieściem


– Inwestycja Osiedle Łąkowa to kolejny punkt na rewitalizacyjnej mapie Łodzi. Ponadto wpisuje się w nasz plan, by od nowa budować miasto do środka, do centrum. By łodzianie znów chcieli mieszkać, żyć i pracować w centrum miasta. Miejsce to stanowi teraz wartość dla bezpośredniej okolicy, a w perspektywie czasu z pewnością da impuls do kolejnych przedsięwzięć realizowanych w tej części Łodzi. Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak bardzo potrzebuje tego Stare Polesie, potrzebuje tego centrum, potrzebuje tego całe miasto – powiedziała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

fot. mat. prasowe

Osiedle Łąkowa - fot. 2

Osiedle powstało na terenach byłej Fabryki Towarów Bawełnianych Juliusza Kindermanna


290 pomysłów na nowe mieszkanie


Na Osiedle Łąkowa składają się 4 budynki mające od pięciu do ośmiu kondygnacji nadziemnych. Łącznie znajduje się w nich 290 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Inwestycja posiada 16 garaży indywidualnych, a pod budynkami, w dużym garażu podziemnym znajduje się 307 miejsc parkingowych (możliwe jest parkowanie w nim aut z instalacją LPG). Dla miłośników rowerów deweloper przygotował stojaki rowerowe, a dla najmłodszych bezpieczny i ogrodzony plac zabaw usytuowany w centralnym punkcie osiedla. Dodatkowo inwestycję wzbogacono o elementy małej architektury. Część mieszkań na parterze posiada własne ogródki, a te na najwyższych kondygnacjach tarasy widokowe.
– Zależało nam na stworzeniu ciekawej i różnorodnej oferty, która swoim standardem wyprzedzać będzie nawet obecne realia łódzkiego rynku. Wierzymy, że szeroka oferta Osiedla Łąkowa, standard wykończenia, sposób zagospodarowania terenu oraz funkcjonalne układy mieszkań spotkają się z dużym zainteresowaniem klientów – dodaje Krzysztof Suskiewicz, prezes Archicom Polska S.A.

Inwestycja jest doskonale zlokalizowana, co czyni ją atrakcyjną zwłaszcza dla osób szukających ciekawego miejsca do życia. Docenią oni między innymi bliskość centrum, doskonałą komunikację oraz miejsca rekreacji i wypoczynku będące na wyciagnięcie ręki m.in. Park Poniatowskiego, Zatoka Sportu. Mieszkania mają funkcjonalne układy i atrakcyjne usytuowanie, dlatego mogą stanowić wartość zarówno w aspekcie mieszkaniowym, jak i inwestycyjnym.

fot. mat. prasowe

Osiedle Łąkowa - fot. 3

Inwestycja stanowi połączenie nowoczesności z historycznym otoczeniem.


Inwestycja Osiedle Łąkowa wprowadzana jest do sprzedaży jako gotowy produkt, istotnie przyczyniając się do zwiększenia podaży mieszkań na rynku łódzkim. Spółka należąca do Grupy Archicom ma w planach kolejne realizacje w Łodzi. W ubiegłym roku kupiła teren na Polesiu, na którym planuje zrealizować kolejną inwestycję mieszkaniową.

OSIEDLE ŁĄKOWA W LICZBACH

  • LICZBA MIESZKAŃ: 290 (19 kawalerek o pow. 35-41 mkw., 131 mieszkań 2-pokojowych o pow. 47-54 mkw., 115 mieszkań 3-pokojowych o pow. 63-70 mkw. oraz 25 mieszkań 4-pokojowych o pow. 79-113 mkw.)
  • LICZBA MIEJSC PARKINGOWYCH: 307 miejsc w garażu podziemnym oraz 16 garaży indywidualnych
  • LICZBA KOMÓREK LOKATORSKICH: 74 (w części podziemnej i na piętrach)
  • ODLEGŁOŚĆ OD CENTRUM: 1 KM (w linii prostej)

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: