eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Meteos. Nowe mieszkania we Wrocławiu

Meteos. Nowe mieszkania we Wrocławiu

2019-11-29 11:01

Meteos. Nowe mieszkania we Wrocławiu

Meteos. Nowe mieszkania we Wrocławiu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Wrocławskie Sołtysowice, ulica Poprzeczna. To właśnie ten adres wybrała firma Comodomo na realizację osiedla Meteos. Nowe mieszkania usytuowane zostaną w dwóch 3-piętrowych budynkach, których realizacja przebiegać będzie etapami. W I fazie inwestycji zaplanowano powstanie 50 lokali i taką samą ilość komórek lokatorskich.
Osiedle mieszkaniowe Meteos to dwa budynki wielorodzinne. W pierwszym z nich powstanie 50 kompaktowych, jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań o powierzchniach od 30 do 61 mkw. Lokale na piętrach wyposażone będą w tarasy lub balkony, a mieszkańcy parterów zyskają dostęp do przydomowych ogródków o wielkości od 21 do 295 mkw.

Jak zapewnia deweloper, nowe mieszkania charakteryzować będzie funkcjonalny i przejrzysty rozkład. Miejsca postojowe usytuowane zostaną przed obiektem.

Myślą, która przyświecała projektantom, było również uzyskanie jak najniższych kosztów eksploatacyjnych. Udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i wysokiej klasy materiałów. Energooszczędne ściany zewnętrzne i trzyszybowe okna, w które wyposażone zostaną nowe mieszkania, pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Szerokie przeszklenia klatek schodowych zapewniać mają z kolei naturalne światło i oszczędność prądu. Nastawione na ekonomiczną eksploatację rozwiązania zastosowano także w systemach wodno-kanalizacyjnych oraz przy projektowaniu instalacji elektrycznej.

fot. mat. prasowe

Meteos - wizualizacja 1

Budowa osiedla Meteos rozpocznie się jeszcze w listopadzie


Budowa drugiego etapu rozpocznie się później – w pierwszym kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 27 do 55 mkw. oraz garaż podziemny. Nabywcy wybiorą spośród 27 lokali: 1-, 2- i 3-pokojowych.

fot. mat. prasowe

Meteos - wizualizacja 2

Na dachu jednego z budynków powstanie stacja metereologiczna


Osiedle mieszkaniowe Meteos ma jeszcze jeden, istotny atut - lokalizację. Położone będzie w pobliżu placu Grunwaldzkiego i zaledwie 800 metrów od Centrum Handlowego MŁYN i CH Korona, gdzie znajdują się liczne sklepy, restauracje, kino i klub fitness.

Deweloper zapewnia, że części wspólne zostaną wykończone elegancko, klatki schodowe będą przestronne, a na terenie osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci. Budowa zakończy się w 2021 roku.

fot. mat. prasowe

Meteos - wizualizacja 3

Osiedle mieszkaniowe Meteos powstawać będzie w dwóch etapach


Nazwa Meteos nawiązuje do lokalnej stacji meteorologicznej, która powstanie na dachu jednego z budynków. Urządzenie dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie.

oprac. : eGospodarka.pl


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: