eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Cztery Pory Roku w Tychach

Osiedle Cztery Pory Roku w Tychach

2011-07-11 11:50

Osiedle Cztery Pory Roku w Tychach

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Murapol S.A., deweloper planujący debiut na GPW w Warszawie, realizuje nowoczesny kompleks mieszkaniowo - usługowy w Tychach - kolejny etap budowy osiedla "Cztery Pory Roku". Aktualnie sprzedano już ponad 75% mieszkań dostępnych w ofercie.

Przeczytaj także: Osiedle Cztery Pory Roku w Warszawie

fot. mat. prasowe

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

Osiedle „Cztery Pory Roku” to kameralny zespół trzynastu pięciokondygnacyjnych budynków położonych u zbiegu ulicy Sikorskiego i Alei Bielskiej z Tychach. Lokalizacja osiedla zapewnia dogodny dostęp, zarówno do infrastruktury miejskiej Tych, jak i do najważniejszych szlaków drogowych aglomeracji śląskiej. Atutem osiedla ma być również otoczenie, ponieważ tyskie „Cztery Pory Roku” znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Lasów Pszczyńskich i Jeziora Paprocańskiego.

Widok z okien, wprost na Beskid Śląski ma stanowić bezcenny walor tej inwestycji. Cały kompleks mieszkaniowy znajduje się w spokojnej i zielonej okolicy, która stwarza warunki do relaksu i odpoczynku. Ze względu lokalizację, „Cztery Pory Roku” to atrakcyjna propozycja dla młodych małżeństw i rodzin, poszukujących wygodnego, a zarazem bezpiecznego i cichego osiedla.

Architektura budynków jest prosta, ale niebanalna. Drewniane elementy elewacji oraz pastelowe, stonowane kolory sprawiają, że inwestycja wkomponowuje się w otaczające ją tereny zieleni. W reprezentacyjnym punkcie osiedla deweloper wybudował skwer z ławeczkami i elementami małej architektury, w tym fontanną.

fot. mat. prasowe

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

„Cztery Pory Roku” są oddawane do użytku w kilku etapach. Aktualnie do sprzedaży wprowadzonych zostało przeszło 400 lokali mieszkalnych i ponad 30 lokali użytkowych. Łączny PUM inwestycji to 23 000 m². W bardzo krótkim czasie została zakupiona większość mieszkań na osiedlu „Cztery Pory Roku”. „Obecnie w naszej ofercie zostało zaledwie niecałe 100 lokali na sprzedaż. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy klienci znajdą coś dla siebie, ponieważ docelowo na osiedlu powstanie aż 800 mieszkań” – powiedział Jan Czerniawski Manager ds. Marketingu i PR w Murapolu.

Na terenie całej inwestycji znajdą się liczne punkty usługowe i handlowe oraz inne udogodnienia, które mają sprawić, że „Cztery Pory Roku” będą w dużej mierze samowystarczalne. Zgodnie z planami zagospodarowania, w północnej części osiedla, powstanie ogólnodostępny pasaż handlowy. Na parterze wzdłuż ul. Sikorskiego będą znajdowały się lokale pod działalność banków, kawiarni, salonów prasowych, sklepów spożywczych czy innych zakładów usługowych. Autorem projektu całej inwestycji jest Studio A Krzysztof Łaszczyk z Bielska Białej.

Oferowane mieszkania dostępne są w szerokim wyborze metraży - od jednopokojowych o pow. 39 m², po przestronne, czteropokojowe o powierzchni ponad 80 m². Ceny mieszkań kształtują się w przedziale od 4350 zł - do 4750zł za m². Oznacza to, że lokale mieszkalne, z tyskiej inwestycji Murapolu, kwalifikują się do programu Rodzina na swoim. „Cenę lokali na osiedlu „Cztery Pory Roku” w Tychach uzgadniamy indywidualnie z klientami. Jej wysokość jest zależna od formy i terminów płatności oraz szczególnych uwarunkowań transakcji” – deklaruje Murapol.

fot. mat. prasowe

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

Osiedle Cztery Pory Roku - wizualizacja

We wszystkich lokalach zastosowano rozwiązania architektoniczne pozwalające na indywidualne dostosowanie wnętrza do preferencji użytkownika. Ponadto, każde mieszkanie posiada przestronny balkon lub taras. W skład kompleksu wchodzą również miejsca garażowe, zlokalizowane w podziemiach budynków oraz wzdłuż szerokich, wewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Aktualnie, w zrealizowanych już części inwestycji, do użytku oddano 420 podziemnych stanowisk postojowych. Cena jednego miejsca wynosi 20 000 zł. Pierwszy etap inwestycji zakończono pod koniec 2010 roku. Obecnie rozpoczęto prace nad budynkami o numerach 2 i 3. Planowany termin ukończenia kolejnych etapów budowy osiedla to przełom 2011/2012 roku.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: