eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Mickiewicza już z wiechą

Osiedle Mickiewicza już z wiechą

2016-01-29 14:40

Osiedle Mickiewicza już z wiechą

Osiedle Mickiewicza - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Przy ulicy Rudzkiej, na skraju lasu Bielańskiego powstaje Osiedle Mickiewicza - kolejny kompleks mieszkaniowy budowany przez firmę Skanska Residential Development Poland. Nad inwestycją właśnie zawisła wiecha. W ramach czterech etapów prac powstanie 497 mieszkań. Inwestycja ta uzyskała eko certyfikację BREEAM.
Docelowo Osiedle Mickiewicza dostarczy na stołeczny rynek 497 mieszkań. W pierwszym z czterech etapów inwestycji zaplanowano powstanie 6-piętrowego budynku ze 105 lokalami o metrażach sięgających od 28 do 100 mkw. i wysokości ok. 272 cm.

Prace związane z przygotowaniami pod budowę inwestycji wystartowały już wiosną minionego roku. Powstanie konstrukcji budynku pochłonęło 690 ton stali oraz 6,5 tys. metrów sześciennych betonu. Aktualnie trwają prace murowe i montaż pierwszych okien. Rozpoczęto także roboty instalacyjne. Plany zakładają, że w następnych tygodniach rozpocznie się kładzenie tynków wewnętrznych. Stan zaawansowania sięga już niemal 50%.
„Osiedle Mickiewicza to pierwsza taka inwestycja w Polsce, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Ludzie mieszkający w takich budynkach lepiej śpią, efektywniej wypoczywają, a dzięki zastosowanym systemom energooszczędnym mogą generować realne oszczędności w budżecie domowym", mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Wszystkie etapy osiedla konsultowane są pod kątem efektywności energetycznej przez niezależny zespół ekspertów, a materiały użyte do budowy posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. W procesie budowy uczestniczy ekolog, który czuwa nad ochroną istniejącej fauny i flory wokół placu budowy. Dodatkowo, certyfikacja wymaga, aby wszystkie materiały na placu budowy składowane były w ściśle określony sposób tak, żeby nie narażać je na zmienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Osiedle zostanie wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na komfort użytkowania mieszkania.
„Zaprojektowaliśmy wiele udogodnień, takich jak centralny system zmiękczający wodę, dzięki któremu jej jakość jej znacznie lepsza, a to wpływa nie tylko pozytywnie na nasze zdrowie, ale także wydłuża żywotność sprzętu AGD. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie, które w połączeniu z odpowiednimi instalacjami technicznymi może obniżyć opłaty za utrzymanie części wspólnych nawet o 10%. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma specjalny Przewodnik z rekomendacjami dotyczącymi wyposażenia, wykończenia i użytkowania mieszkań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i wody”, mówi Michał Witkowski.

fot. mat. prasowe

Osiedle Mickiewicza - wizualizacja

Nad warszawskim Osiedlem Mickiewicza właśnie zawisła wiecha.


Starannie zaprojektowana została także roślinność wokół inwestycji. W częściach wspólnych mieszkańcy znajdą atrakcyjne patio, ogrody-labirynty, pole piaskowe oraz drewniany plac zabaw dla najmłodszych. Będą mogli korzystać także ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej, a do ich dyspozycji zostaną oddane boksy dla jednośladów. Osiedle Mickiewicza jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Zlokalizowane na pograniczu Żoliborza i Bielan, sąsiaduje ze stacją Metra Słodowiec, przystankami komunikacji miejskiej, ścieżkami rowerowymi. Kompleks jest położony na skraju rezerwatu przyrody - lasu Bielańskiego, w pobliżu 3 parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej i stawów Kellera.

Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska S.A. Osiedle Mickiewicza jest drugą inwestycją Skanska Residential Development Poland w stolicy. Pierwszą, jest liczący obecnie 2 etapy, kompleks Park Ostrobramska na Pradze-Południe przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • nikka22 / 2016-01-31 18:27:17

    Warto pojechać kilka km dalej, w stronę Łomianek, tam w centrum miasteczka znajduje się przepiękna inwestycja Arkadia Łomianki która przypomina bardziej luksusową willę niż standardowy blok. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: