eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › URSA Park - nowe mieszkania w Ursusie

URSA Park - nowe mieszkania w Ursusie

2017-05-18 12:23

URSA Park - nowe mieszkania w Ursusie

URSA Park - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Na terenie Ursusa ruszają prace przy realizacji projektu Ursa Park. Ta kontynuacja ukończonego już osiedla Ursa Smart City została podzielona na dwa etapy, w efekcie których stołeczny rynek powiększy się 385 mieszkań o powierzchniach od 33 m2 do 92 m2. Atutem i wyróżnikiem inwestycji ma być bezpośrednie sąsiedztwo parku zlokalizowanego przy ulicy Dyrekcyjnej.
Unidevelopment S.A. wraz ze spółką CPD S.A., właścicielem nieruchomości w dzielnicy Ursus, w lutym bieżącego roku ukończyły prace związane z realizacją URSA Smart City. Teraz przyszedł czas na kontynuację tego projektu. Powstający właśnie URSA Park wzniesie się na działce przylegającej do poprzedniego projektu i nawiązywać będzie do niego swoim charakterem.

Inwestycja została podzielona na 2 etapy - w pierwszym powstanie 189, a w drugim 196 lokali o powierzchniach od 33 m2 do 92 m2. W ofercie przeważać będą najbardziej poszukiwane na rynku mieszkania dwu- i trzypokojowe. W URSA Park planowanych jest również 385 miejsc garażowych oraz 10 lokali usługowych usytuowanych od strony ul. Dyrekcyjnej.
„Ideą przyświecającą powstaniu URSA Park jest stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, która łączyć będzie komfort z funkcjonalnością. Będzie tu praktycznie wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących miejsca do zamieszkania - nowoczesne budownictwo, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz rozwinięta komunikacja miejska. Wyjątkową zaletą nowej części inwestycji, jest bezpośrednie sąsiedztwo parku, który wg planów ma zostać dodatkowo zagospodarowany i stanie się idealnym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców – mówi Ewa Przeździecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment S.A.

Zgodnie z koncepcją twórców miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, teren inwestycji URSA Park będzie wolny od ogrodzeń. Pozwoli to mieszkańcom na swobodny i wygodny dostęp do okolicznej infrastruktury. Jednocześnie nieruchomość będzie monitorowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu części wspólnych mieszkańcy będą mogli cieszyć się poczuciem prywatności. Na terenie inwestycji powstanie m.in. strefa spacerowo – rekreacyjna. Na wewnętrznych dziedzińcach, zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o mieszkańcach będą m.in. place zabaw, ławki i donice umożliwiające posadzenie dużych krzewów oraz małych drzew. Ogromne znaczenie pod kątem funkcjonalnym oraz estetycznym odegra tu roślinność podzielona na trzy warstwy wysokościowe i nasadzenia izolacyjne oraz specjalnie zaprojektowane wniesienia terenu. Tam, gdzie będzie to możliwe zostanie zachowana istniejąca zieleń, w tym charakterystyczna topola biała.

fot. mat. prasowe

URSA Park - wizualizacja

URSA Park jest kolejną częścią osiedla Unidevelopment S.A. i CPD S.A. realizowanego w dzielnicy Ursus.


Ursus rozwija się zgodnie z przyjętym planem


Zagospodarowanie części wspólnych osiedla i otwarta przestrzeń zapewnią spójność nieruchomości z jej otoczeniem, które już teraz ma dużo do zaoferowania mieszkańcom i również rozwija się zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Według jego założeń, obszar, na którym znajdowały się dawniej zakłady „Ursus”, staje się tętniącym życiem i przyjaznym terenem miejskim. Powstanie na nim zrównoważona zabudowa mieszkaniowa z zapleczem usługowym i placówkami publicznymi oraz powierzchnie biurowe. Dotychczas w pobliżu URSY przebudowana została ulica Hennela oraz Dyrekcyjna. Zgodnie z informacją udzieloną w listopadzie zeszłego roku przez Urząd Dzielnicy, przy ul. Hennela wybudowane zostanie również przedszkole. W nowoczesnym budynku znajdzie się miejsce dla 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przyszłości władze zapowiadają tu również budowę szkoły podstawowej z halą sportową.

Osiedle URSA Park oddalone jest zaledwie 9 kilometrów od centrum Warszawy. Obecna infrastruktura zapewnia wygodny dostęp do innych części miasta oraz swobodny wyjazd ze stolicy (dojazd do obwodnicy zajmuje 5 minut). W pobliżu osiedla znajdują się dwa przystanki SKM oraz kilkunastu linii autobusowych, zapewniających połączenie z innymi dzielnicami. W godzinach szczytu pociągi kursują co 5-15 minut, a sam dojazd do śródmieścia zajmuje niecały kwadrans.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. W maju Unidevelopment S.A. rozpoczęła przyjmowanie rezerwacji na mieszkania w Ursa Park. Rozpoczęcie budowy I etapu planowane jest w I połowie tego roku, a ukończenie w IV kwartale 2018 roku.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.