eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Eden Włodarzewska. Nowe mieszkania na Ochocie

Eden Włodarzewska. Nowe mieszkania na Ochocie

2017-06-22 12:14

Eden Włodarzewska. Nowe mieszkania na Ochocie

Eden Włodarzewska - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Warszawska Ochota, zbieg ulic Włodarzewskiej i Zadumanej, pobliskie sąsiedztwo Fortu i Parku Szczęśliwickiego. To właśnie w tym miejscu powstanie najnowsza inwestycja firmy Yareal - osiedle Eden Włodarzewska. Plany dewelopera zakładają powstanie wielorodzinnego budynku z 91 mieszkaniami oraz sześciu domów w zabudowie szeregowej. Prace budowlane ruszą już jesienią, a mieszkania mają być gotowe w I połowie 2019 roku.
Atutem osiedla Eden Włodarzewska jest bez wątpienia lokalizacja. Inwestycja powstaje na warszawskiej Ochocie, w bezpośrednim sąsiedztwie przylegających do Fortu Szczęśliwice ogródków działkowych. Niedaleko stąd również do innej zielonej enklawy - 30-hektarowego Parku Szczęśliwickiego. Ten bezmiar okolicznej zieleni spowodował, że nawiązywać do niej ma również architektura budynków oraz użyte materiały wykończeniowe.

Na terenie położonym od strony ulicy Włodarzewskiej powstanie sześć trzypiętrowych domów o powierzchni od 177 do 190 mkw. Do każdego z nich przynależeć będzie taras, przydomowy ogród oraz dwa miejsca parkingowe we wspólnej podziemnej hali garażowej.

Z kolei w trzypiętrowym budynku wielorodzinnym przylegającym do ul. Zadumanej powstanie 91 mieszkań, od kompaktowych 30-metrowych kawalerek po przestronne pięciopokojowe lokale o powierzchni 130 mkw. Mieszkańcy będą korzystać z 5 klatek schodowych obsługiwanych przez nowoczesne, energooszczędne windy. Dla właścicieli mieszkań na parterze atrakcyjne z pewnością będą duże prywatne ogródki. W mieszkaniach na wyższych piętrach zaprojektowano przestronne balkony. Ponadto w wybranych lokalach przewidziano wykusze, zapewniające dodatkowe nasłonecznienie pomieszczeń. Pozwalają one również na oryginalną aranżację przestrzeni, dzięki wyjątkowemu zagospodarowaniu powierzchni i dodatkowych okien. Z kolei właściciele mieszkań położonych na górnych kondygnacjach mogą liczyć na przylegające do penthouse’ów obszerne tarasy, których wielkość sięgnie nawet powyżej 60 mkw.

Na terenie całej inwestycji ograniczono do minimum ruch samochodów. Na potrzeby mieszkańców zarówno domów, jak i budynku wielorodzinnego, architekci warszawskiej pracowni Foroom zaprojektowali wspólny wjazd do podziemnego garażu dla 113 aut. Ważnym dla przyszłych mieszkańców udogodnieniem jest pieczołowicie opracowany pod okiem ekologa projekt aranżacji zieleni, zgodny z rygorystycznymi wymaganiami certyfikatu BREEAM.

Domy i mieszkania przy ul. Włodarzewskiej to kolejna inwestycja Yareal Polska, która przejdzie certyfikację zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. W efekcie Eden Włodarzewska będzie jednym z nielicznych w Polsce osiedli kontrolowanych na co dzień podczas budowy przez niezależnego audytora. Przyznanie certyfikatu BREEAM jest bowiem uzależnione od spełnienia wymagających kryteriów ustalonych dla tzw. przyjaznego dla środowiska, „zielonego” budownictwa. Intencją Yareal jest uzyskanie certyfikatów środowiskowych również dla kolejnych projektów mieszkaniowych.

fot. mat. prasowe

Eden Włodarzewska - wizualizacja 2

Oprócz budynku wielorodzinnego projekt obejmuje również realizację sześciu szeregowców


Jednym z elementów przyjaznego dla środowiska charakteru inwestycji będzie też wyposażenie w standardzie wszystkich mieszkań i domów w pakiety systemu smart home. Inteligentne zarządzanie domem podniesie stan bezpieczeństwa i zapewni mieszkańcom dodatkowy komfort. Rozwiązania dostarczone przez firmę Fibaro – dzięki miniaturowym modułom podtynkowym – pozwolą m.in. na sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona oraz sprawdzenie, czy wszystkie okna zostały zamknięte przed wyjściem z domu. W razie potrzeby system samodzielnie wyłączy światło, żelazko albo inne urządzenia, które powinny zostać wyłączone podczas nieobecności domowników. Instalacje i urządzenia zarządzane dzięki aplikacji na telefon, umożliwią również regulację głośności muzyki, mogą także zapewnić kontrolę rodzicielską i strzec limitu czasu oglądania telewizji przez dzieci. Rozwiązania smart home przewidziane dla inwestycji Eden Włodarzewska przewidują też monitorowanie stanu bezpieczeństwa, zabezpieczenie i uzbrojenie systemu, a także samoczynne zgłaszanie na telefon właściciela wszelkich nieprawidłowości. Zastosowane elementy typu smart home oraz wymagane w związku z certyfikatem BREEAM rozwiązania projektowo-materiałowe, pozwalają także na obniżenie kosztów eksploatacji.

Na obniżkę kosztów utrzymania nieruchomości wpłynie również z pewnością prawo własności Yareal do działki.

Rozpoczęcie budowy osiedla Eden Włodarzewska zostało zaplanowane na jesień br. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszej połowie 2019 r.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: