eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Powstaje II etap Portu Żerań

Powstaje II etap Portu Żerań

2018-07-25 10:47

Powstaje II etap Portu Żerań

Port Żerań © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Dom Development S.A. poinformował o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań powstających w ramach drugiego etapu inwestycji Port Żerań. Tym razem przyszli mieszkańcy osiedla usytuowanego tuż nad Kanałem Żerańskim mogą wybierać spośród 330 lokali o powierzchniach od 29,61 mkw. do 107,40 mkw. Zaplanowany termin przekazania gotowych mieszkań to ostatni kwartał nadchodzącego roku.
Plany Dom Development zakładają, że na Port Żerań złoży się około 850 lokali usytuowanych w siedmiu budynkach. W drugiej fazie prac powstaną dwa 6-piętrowe budynki B i C, a w nich 330 mieszkań, do których klucze rozdane zostaną najprawdopodobniej w czwartym kwartale nadchodzącego roku. Część z nich posiadać będzie tarasy z widokiem na sąsiadujący Kanał Żerański. Za projekt osiedla odpowiada pracownia KUL Architekci. Generalnym wykonawcą jest ERBUD S.A.
Port Żerań to inwestycja, która swoją unikalność zawdzięcza starannie wybranej lokalizacji, bezpośrednio nad wodą wśród licznych terenów zielonych. Jednocześnie okolica osiedla posiada rozbudowaną infrastrukturę miejską, która umożliwia szybki dojazd do centrum miasta i metra. Przyjazna przestrzeń nad brzegiem Kanału Żerańskiego sprzyja wypoczynkowi oraz aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Dzięki temu osiedle Port Żerań jest idealną propozycją dla osób poszukujących mieszkania, które łączyłoby życie w pełnej zieleni okolicy z bliskością tętniącego życiem centrum miasta - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development S.A.

fot. mat. prasowe

Port Żerań - wizualizacja 1

W II etapie osiedla powstaną dwa 6-piętrowe budynki B i C.


Charakter inwestycji podkreślać ma zarówno zielone otoczenie, jak i przywodzące na myśl taflę wody i legendę o warszawskiej syrence dekoracje autorstwa Ewy Doroszenko, które przyozdobią elewacje i ściany części wspólnych. Port Żerań ma doczekać się również własnej rzeźby zatytułowanej „Ślad po syrence”. Nadzór nad artystycznymi elementami inwestycji spoczywa na barkach niedawno powstałej Fundacji Dom Development City Art (FDDCA).

Przestrzeń publiczna osiedla została starannie zaprojektowana z myślą o komforcie mieszkańców i stworzeniu im możliwości rekreacji. Wzdłuż osiedla, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, powstanie droga oraz zaplanowano dwa place miejskie i tereny sportowo-rekreacyjne. Wewnątrz osiedla wybudowany zostanie zielony dziedziniec z bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych i miejscami do relaksu.

STRUKTURA MIESZKAŃ


Na terenie Portu Żerań, w ramach II etapu ( w bud. B i C) powstanie łącznie 330 mieszkań. Klienci będą mogli wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej strukturze i powierzchni – od 29,61 mkw. do 107,40 mkw. Mieszkania posiadać będą loggie, tarasy lub balkony w cenie mieszkania. Ceny za mkw. kształtują się od 6900 zł/mkw. do 8600 zł/mkw. Nowoczesną architekturę osiedla podkreślą szklane lub ażurowe balkony z charakterystycznymi stonowanymi kolorystycznie akcentami oraz zieleń na dachu jako jedno z proekologicznych rozwiązań inwestycji.

Dla mieszkańców przewidziano 353 miejsca garażowe (w tym specjalne miejsca dla rodzin), usytuowane w podziemnej hali. W ofercie II etapu projektu zaprojektowano również 17 dodatkowych miejsc postojowych na terenie osiedla. W ofercie znajdują się 42 komórki lokatorskie.

fot. mat. prasowe

Port Żerań - wizualizacja 2

Na terenie Portu Żerań, w ramach II etapu ( w bud. B i C) powstanie łącznie 330 mieszkań


OTOCZENIE OSIEDLA


Port Żerań łączy w sobie pełną infrastrukturę miasta z terenami zielonymi. Osiedle położone jest w atrakcyjnej części warszawskiej Białołęki, nad brzegiem początku znanego warszawiakom Kanału Żerańskiego. Lokalizacja osiedla umożliwia mieszkańcom różne formy rekreacji, w tym uprawianie sportów wodnych.

Władze miasta i dzielnicy Białołęka planują włączenie terenów nad Kanałem Żerańskim w tkankę miejską. Dlatego też na zrewitalizowanych okolicznych terenach zielonych powstaną specjalnie zaprojektowane urządzenia sportowe i fitness oraz strefy rekreacyjne. Dodatkowo w tym sezonie letnim otworzono m.in. bezpłatną wypożyczalnię kajaków w Porcie Żerańskim. W pobliżu planowany jest także nowy park linowy. Ok. 300 m od inwestycji znajduje się boisko do piłki nożnej Orlik. Dodatkowo Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zamierza zagospodarować 14-hektarowy teren zieleni nad Kanałem Żerańskim. Planowane jest stworzenie specjalnych miejsc do rekreacji i wypoczynku, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mieszkańcy osiedla, podczas spacerów będą mogli także podziwiać wyspy lęgowe dla ptaków, m.in. łabędzi.

fot. mat. prasowe

Port Żerań - wizualizacja 4

Port Żerań łączy w sobie pełną infrastrukturę miasta z terenami zielonym


Miłośnicy sportów ekstremalnych znajdą w pobliżu osiedla Centrum Sportów 2Wieże, przy ul. Marywilskiej - to jedyne na świecie miejsce, w którym jednocześnie odbywają się skoki dream jumping, free jump oraz swing jump. Ponadto znajduje się tam najdłuższa na Mazowszu (200m) tyrolka nad Kanałem Żerańskim, wake park, najwyższa w stolicy ścianka wspinaczkowa oraz jedyne w mieście obserwatorium bobrów.

W okresach letnich na terenie Białołęki organizowane są Białołęckie Lata Filmowe w ramach wydarzenia Filmowa Stolica Lata.

INFRASTRUKTURA WOKÓŁ OSIEDLA


Istotnym z punktu widzenia mieszkańców osiedla stanie się również planowane w jego najbliższym sąsiedztwie Centrum Handlowego Modlińska, gdzie oprócz sklepów, przewidziano również dodatkowe usługi – przychodnię, salę fitness, park zabaw dla dzieci, strefę restauracyjną.

W otoczeniu osiedla Port Żerań znajdują się sklepy, centra handlowe, restauracje, szkoły, przedszkola i placówki służby zdrowia. W pobliżu znajduje się także żłobek, przy ul. Krzyżówki oraz uczelnie: Akademia L. Koźmińskiego oraz Vistula.

Mieszkańcy osiedla będą mogli odwiedzać otwartą we wrześniu 2017 roku Galerię Północną, na powierzchni której znajduje się ponad 200 sklepów, butików i pop-up store’ów oraz elementy takie jak ogród na dachu, plenerowa siłownia i skate park, liczne miejsca zabaw dla dzieci, czy place z fontannami i elementami małej architektury. Na terenie Galerii można w specjalnej stacji bez problemu naprawić swój rower, czy naładować samochód elektryczny. Podczas wizyty w Galerii Północnej wybrać się można także na seans do kina Cinema City.

LOKALIZACJA I KOMUNIKACJA


Rozwinięta komunikacja miejska (16 autobusów z pobliskiej ul. Modlińskiej, około 7 minut do stacji metra Marymont) oraz bliskość głównych tras przelotowych (Most gen. S. Grota-Roweckiego i Trasa Toruńska – droga szybkiego ruchu S8 czy Most Marii Skłodowskiej-Curie) zapewnią mieszkańcom znakomite połączenie z centrum i z metrem.

W ciągu doby w okolicy kursuje ok. 750 autobusów. Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej będą mieli do dyspozycji bezpośrednie połączenia oraz dogodne węzły przesiadkowe, które łączą ze sobą główne punkty stolicy.

DODATKOWE INWESTYCJE NA TERENIE PORTU ŻERAŃ


Współpraca z władzami dzielnicy, mająca na celu podniesienie jakości komunikacji drogowej wokół osiedla, zaowocowała planem wybudowania przez Dom Development dla mieszkańców rejonu ul. J. Kowalczyka ronda oraz drogi. Szacowany koszt budowy ronda i ulicy to 4 mln zł. Ponadto deweloper przekaże miastu tereny pod drogę warte wg operatu ok. 2,8 mln zł oraz dodatkowo zgodnie z umową ZRiD: 354,7 tys. zł.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: