eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Miasteczko Rubikon - mieszkania kompaktowe

Miasteczko Rubikon - mieszkania kompaktowe

2014-05-20 11:38

Miasteczko Rubikon - mieszkania kompaktowe

Miasteczko Rubikon © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W warszawskich Włochach, u zbiegu ulic Techników i Cegielnianej firma Dolcan rusza z realizacją Miasteczka Rubikon - w ramach inwestycji powstaną 262 kompaktowe mieszkania, których średnia powierzchnia wynosić będzie 25 metrów kwadratowych. To propozycja skierowana szczególnie do młodych osób, stojących u progu samodzielnego życia.

Przeczytaj także: ATAL buduje Walewska Residence w Warszawie

Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż charakteryzuje duża jednorodność i osoby poszukujące nietypowych rozwiązań mają problemy ze znalezieniem dostosowanej dla siebie oferty. Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym zaczynają się zazwyczaj od ok. 30-32 mkw., jeżeli powstają mniejsze to są one bardzo nieliczne, często z ciemną kuchnią, oknami wychodzącymi na północ lub bez balkonów, o wysokiej cenie całościowej. Na rynku jest jednak duża grupa klientów, których nie stać na większe mieszkanie lub których styl życia nie wymaga dużej powierzchni. Szczególnie młodzi, których większa część życia toczy się poza czterema ścianami mieszkań – na uczelniach, w pracy, na spotkaniach ze znajomymi w mieście – potrzebują takich kompaktowych mieszkań na start w dorosłość.

Firma Dolcan decyzję o wprowadzeniu tego projektu podjęła nie tylko na bazie własnych obserwacji rynku, ale także w oparciu o badania konsumenckie przeprowadzone przez firmę ARC Rynek i Opinia. - Na rynku mieszkaniowym, powstała nisza, która w ostatnich latach wciąż się powiększa. Brakuje małych, ale funkcjonalnych lokali, w nowoczesnych inwestycjach – takich mieszkań na start w dorosłość. Z badań wynika, że osoby studiujące, bądź tuż po zakończeniu nauki poszukują mieszkania właśnie na kilka lat, w przystępnej cenie – na rozpoczęcie samodzielnego życia. Także wielu rodziców wysyłających dzieci na studia do Warszawy szuka niedrogich lokali o małych powierzchniach – w dłuższym rozrachunku opłacalnej alternatywy dla wynajmu. Odpowiedzią na tę niszę ma być właśnie Miasteczko Rubikon. - Miniapartamenty o wygodnych układach, umożliwiających funkcjonalną aranżację przestrzeni, z dużymi oknami i balkonami lub tarasami, w cenie już od 145 tys. zł – to nasza odpowiedź na potrzeby młodych – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.

fot. mat. prasowe

Miasteczko Rubikon

Miasteczko Rubikon powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ul. Techników i Cegielnianej.


Miasteczko Rubikon powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ul. Techników i Cegielnianej. Projekt przewiduje stworzenie 3-kondygnacyjnego budynku, na planie połączonych kwadratów, z dwoma wewnętrznymi, zielonymi dziedzińcami, z istniejącym pomnikiem przyrody.

W budynku znajdą się 242 miniapartamenty, w większości jednopokojowe, oraz 20 lokali 2-pokojowych, o średniej powierzchni 25 mkw. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w IV kwartale 2015 roku. Na terenie inwestycji, na parterze zaprojektowano lokale pod gastronomię, usługi i handel. W budynku będzie także winda i całodobowa recepcja, a teren osiedla będzie monitorowany. Wszystko to sprawia, że inwestycja będzie miała charakter małego miasteczka, w obrębach którego mieszkańcy będą mogli zaspokoić podstawowe codzienne potrzeby. Miniapartamenty posiadają własne przestronne balkony lub tarasy, co jest dodatkową wartością, szczególnie przy małych metrażach. Cały teren inwestycji jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

fot. mat. prasowe

Miasteczko Rubikon - wnętrze

Klienci kupując miniapartament w Miasteczku Rubikon otrzymają w pakiecie projekt aranżacji powierzchni do wyboru w jednym z czterech styli: modern, glamour, funky, light, wykonanych przez projektantkę młodego pokolenia


Miasteczko Rubikon to inwestycja, zaprojektowana z myślą o jak największej optymalizacji przestrzeni – To inwestycja, która będzie stanowić doskonałe uzupełnienie istniejącej tkanki miejskiej nie tylko pod względem urbanistycznym, ale również funkcjonalnym. W nowoczesnej, symetrycznej bryle budynku udało nam się wydzielić funkcjonalne lokale, pozwalające na wygodną aranżację małych powierzchni – podkreśla Agata Orłowska, architekt osiedla z pracowni OPA Architekci. Wnętrza w projekcie zostały zaprojektowane tak, by mieszkańcy mogli w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i wygodnie zaaranżować każdy, nawet najmniejszy z lokali. Klienci kupując miniapartament w Miasteczku Rubikon otrzymają w pakiecie projekt aranżacji powierzchni do wyboru w jednym z czterech styli: modern, glamour, funky, light, wykonanych przez projektantkę młodego pokolenia – Annę Gołębiewską. – Dzięki przemyślanym układom mieszkań w inwestycji nawet na niewielkich metrażach można zaaranżować wygodną łazienkę, z miejscem na pralkę, pojemne miejsca do przechowywania, część dzienną, część jadalną a także widną kuchnię – wyjaśnia Gołębiewska.

Włochy to dzielnica coraz atrakcyjniejsza dla młodych osób – bliskość komunikacji miejskiej w tym kolejki SKM i WKD, terenów zielonych oraz dużych centrów handlowych. Mieszkańcy Miasteczka Rubikon dojadą autobusem, z przystanku znajdującego się tuż obok osiedla, na Dworzec Zachodni czy do Blue City w 15 min., a kolejką z pobliskiej stacji Warszawa Włochy w 10 min. do Centrum. W okolicy doskonale rozwinięta jest infrastruktura dla rowerzystów – rozległe ścieżki rowerowe wśród okolicznych terenów zielonych. Na terenie osiedla dla amatorów sportów rowerowych zaprojektowano specjalne stojaki na rowery.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Idealne rozwiązanie dla młodych osób

    Renata64 / 2014-05-30 12:48:55

    Jestem matką dwójki bliźniaków - niestety za rok będę miała ogromne wydatki związane z utrzymaniem ich na studiach. Zapoznałam się wraz z mężem z ofertą Dolcan i szczerze mówiąc jest idealnym rozwiązaniem dla osób w mojej sytuacji. Mieszkania są małe, ale funkcjonalne. Każde z nich ma własny balkon, a budynek posiada całodobową recepcję i windę. Chłopcy akurat lubią zieleń i zaciszne miejsca, więc jest to dla nich idealne rozwiązanie - z dala od centrum, ścieżki rowerowe, pomniki zieleni i cena też bardzo korzystna. Chętnie poznam opinie innych osób, które może mają inne informacje na temat miasteczka Rubikon.
    odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: