eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Home Invest rozbudowuje Krasińskiego 58

Home Invest rozbudowuje Krasińskiego 58

2016-05-27 12:55

Home Invest rozbudowuje Krasińskiego 58

Krasinskiego 58 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Home Invest informuje o rozpoczęciu prac związanych z realizacją drugiego etapu żoliborskiej inwestycji Krasińskiego 58. Tym razem przyszli mieszkańcy będą mogli wybierać spośród ponad 90 nowych mieszkań.

Przeczytaj także: Robyg rozpoczyna sprzedaż Young City II

Pierwszy etap realizacji osiedla Krasińskiego 58 zwieńczyło powstanie budynku mieszkalnego z 6 lokalami usługowymi i 114 mieszkalnymi. Obecnie w ofercie sprzedaży znajduje się zaledwie kilka z nich. Wiadomo już jednak, że na tym nie koniec - Home Invest przygotowuje się właśnie do budowy i wprowadzenia do sprzedaży drugiego etapu osiedla, w ramach którego powstanie ponad 90 mieszkań. Krasińskiego 58 to tylko jedna z kilku inwestycji realizowanych przez Home Invest na terenie stolicy.

Obszar żoliborskiego osiedla usytuowanego przy ulicy Krasińskiego i Elbląskiej ma być swoistym dopełnieniem ładu urbanistycznego Zatrasia, a to m.in. dzięki transparentności obszaru inwestycji, widocznego poprzez zastosowanie lekkiego, ażurowego ogrodzenia, jak również bezpośredniemu dostępowi okolicznych mieszkańców do usług znajdujących się w gotowym budynku. Inwestorowi zależało również na spójnym połączeniu inwestycji z bujną zielenią przyległego parku, co zostało osiągnięte dzięki nasadzeniom w postaci ozdobnych drzew i krzewów na łagodnie ukształtowanych skarpach.

Na tym, aby nowa zabudowa porządkowała jednocześnie otaczającą przestrzeń publiczną, ostatecznie stając się jej integralną częścią, zależało także pracownikom Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Stąd nie dziwi szybka decyzja dewelopera w sprawie demontażu muru izolującego osiedle, który powstał z powodu błędów wykonawcy, niezgodnie z zatwierdzonym projektem i decyzją o pozwoleniu na budowę wydaną przez Naczelnik Wydziału Architektury Zdzisławę Frydrych. W rezultacie teren inwestycji został maksymalnie udostępniony wizualnie przy jednoczesnej dbałości o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

fot. mat. prasowe

Krasińskiego 58 - powstaje kolejny etap

W I etapie powstało 114 mieszkań, w sprzedaży pozostało zaledwie kilka.


Po zakończeniu budowy drugiego etapu inwestycji Krasińskiego 58 dzielnica zyska kolejny, nowocześnie zabudowany kwartał. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, dopasowane do skali otoczenia, podkreślą szczególne walory estetyczne Sadów Żoliborskich. Całe osiedle w naturalny sposób wpisze się w układ przestrzenny i infrastrukturę tej części dzielnicy poprzez zwartą, kameralną zabudowę łączącą się z terenami publicznymi - zauważa Grzegorz Barbachowski, prezes zarządu Home Invest.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • nikka22 / 2016-06-23 11:20:35

    To trochę za daleko od centrum, jeśli chodzi o nasze upodobania to może ewentualnie Bliska Wola, tylko dzielnice dobrze skomunikowane i ładne, duże osiedla bierzemy pod uwagę z mężem. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: