eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Nadmorskie Tarasy. Murapol debiutuje w Gdyni

Nadmorskie Tarasy. Murapol debiutuje w Gdyni

2017-08-31 13:11

Nadmorskie Tarasy. Murapol debiutuje w Gdyni

Nadmorskie Tarasy - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Gdynia, zbieg ulic Nasypowej i Śmidowicza. To właśnie pod tym adresem wzniosą się Nadmorskie Tarasy - pierwsza gdyńska inwestycja mieszkaniowa Grupy Murapol. W pierwszym etapie prac powstanie 81 lokali, a docelowo - 717. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań sięgnie 28,9 tys. mkw.

Przeczytaj także: Murapol Nadmorskie Tarasy. 151 nowych mieszkań w sprzedaży

Nadmorskie Tarasy to pierwsza inwestycja Murapolu na terenie Gdyni. Osiedle powstaje w dzielnicy Oksywie, a więc w najstarszej części Gdyni, w odległości około 2 km od brzegu morza. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 5-kondygnacyjny budynek z 81 mieszkaniami o powierzchniach od 32 do 63 mkw. W jego podziemnej części usytuowana będzie hala garażowa, w której zaplanowano 81 miejsc postojowych.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Pracownia Architektoniczna 3A Studio s.c (Jan Raniszewski, Maciej Jaskowiec). Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami dewelopera, pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już w lipcu nadchodzącego roku.
- Wejście z działalnością na gdyński rynek mieszkaniowy jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii rozwoju, zakładającej wykorzystanie potencjału trójmiejskiego rynku mieszkaniowego. Z ostatniej edycji Diagnozy Społecznej, pokazującej jak Polacy oceniają warunki i jakość życia w poszczególnych miastach w kraju, wynika, że Gdynia z ponad 87 proc. zadowolonych mieszkańców, jest najlepszym miejscem do zamieszkania w Polsce. Drugą lokalizacją o zbliżonym, bo blisko 80 proc. odsetku pozytywnych opinii mieszkańców, jest Gdańsk. To pokazuje, że miasta te będą nie tylko zatrzymywać, ale i przyciągać ludzi, a przez to tworzyć rynek zbytu na mieszkania. Trend ten, w połączeniu z atrakcyjnością lokalizacyjną oraz bogatą ofertą lokali mieszkalnych w inwestycji Murapol Nadmorskie Tarasy, utwierdza nas w przekonaniu o słuszności umacniania pozycji rynkowej w tym regionie Polski. - mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Murapol S.A.

fot. mat. prasowe

Nadmorskie Tarasy - wizualizacja

W ramach pierwszego etapu projektu do dyspozycji klientów zostało postawionych 81 lokali mieszkalnych


Trójmiejski rynek mieszkaniowym jest ważnym punktem na mapie inwestycji Grupy Murapol. Dotychczas Grupa w tym regionie działała tylko w Gdańsku, gdzie w ciągu 9 lat obecności zrealizowała dwa projekty mieszkaniowe: 6-etapowe Osiedle Vivaldiego oraz 3-etapowe Orle Gniazdo, w ramach których wprowadził na rynek ponad 820 lokali mieszkalnych. Obecnie w Gdańsku Murapol buduje inwestycję Murapol Nowa Morena obejmującą 158 mieszkań, które w większości znalazły już swoich nabywców. Ponadto przygotowuje realizację projektu zaplanowanego przy ulicy Jabłoniowej, który zakłada budowę ok. 230 mieszkań.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: