eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Yareal buduje Pozytywny Mokotów

Yareal buduje Pozytywny Mokotów

2019-04-01 12:00

Yareal buduje Pozytywny Mokotów

Pozytywny Mokotów © fot. mat. prasowe

Na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Postępu, Yareal rusza z budową najnowszej inwestycji mieszkaniowej. Pozytywny Mokotów będzie powstawał w trzech etapach, w ramach których powstanie 7 budynków wielorodzinnych, a w nich przeszło 600 mieszkań. W pierwszej fazie powstaną dwa budynki ze 125 lokalami o powierzchniach od 30 do 120 metrów kwadratowych. Ich oddanie do użytkowania przewidziano na początek 2021 roku.

Przeczytaj także: Nowe mieszkania: Yareal buduje II etap osiedla Pozytywny Mokotów

Harmonogram prac zakłada również stworzenie wewnętrznej, blisko 200-metrowej alei, z którą sąsiadować będą zarówno przydomowe ogródki mieszkańców, jak i wspólne skwery i place zabaw. Z kolei od strony ulicy budynki pierwszego etapu zapoczątkują zwartą wielkomiejską pierzeję, która ma oddzielić Pozytywny Mokotów od wielkomiejskiego zgiełku. Yareal zapewnia, że inwestycję zaplanowano w sposób, który ma działać na okolicę miastotwórczo.

Pozytywny Mokotów uzupełni biurowo–postindustrialny charakter tej części miasta o funkcje mieszkaniowe i usługowe. Wraz z budynkami pierwszego etapu osiedla powstanie ogólnodostępny plac, na którym zostanie zlokalizowane jedno z wejść na teren osiedla. W pierzejach budynków od strony ulic Konstruktorskiej i Postępu przewidziano ciąg lokali usługowych. Jednocześnie zadbano o to, aby prywatna część otwierała się na wewnętrzny, rozległy deptak wraz z ogrodem łączącym cały kompleks dzięki starannie skomponowanej zieleni. W ofercie sprzedaży mieszkań budowanych w pierwszej fazie, znalazły się lokale o powierzchni od 30 do 120 mkw oraz 148 miejsc parkingowych w jednopoziomowym garażu podziemnym, przewidującym możliwość zamontowania na życzenie indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Projekt architektoniczny powstał w renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

fot. mat. prasowe

Pozytywny Mokotów

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 125 mieszkań


„W pierwszym etapie, wzdłuż ulicy Postępu, przy skrzyżowaniu z ul. Konstruktorską, powstanie budynek narożny, obok którego zostanie wzniesiony punktowiec o bardziej kameralnym charakterze. W obu budynkach znajdzie się 125 mieszkań, w większości małych i średniej wielkości, które obecnie są szczególnie poszukiwane na warszawskim rynku. Pozytywny Mokotów będzie idealnym wyborem jako miejsce zamieszkania dla pracowników licznych biur zlokalizowanych na warszawskim Służewcu. Spodziewamy się, że nasza propozycja będzie cieszyć się zainteresowaniem zarówno klientów kupujących mieszkania na własność, jak i inwestujących w lokale na wynajem” - mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

Realizacja osiedla Pozytywny Mokotów zostanie poszerzona o przebudowę skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Inwestycje Yareal w przestrzeń publiczną uzupełnią zmodernizowaną infrastrukturę drogową, poprawiającą jakość komunikacji w całej okolicy.

Dzięki zaletom lokalizacji, a także unikalnym rozwiązaniom projektowym i technicznym, Pozytywny Mokotów będzie poddany certyfikacji w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Inwestycja mieszkaniowa ubiega się o certyfikat z oceną Very Good, czyli najwyższą, jaką nieliczne projekty mieszkaniowe podlegające procesowi certyfikacji, uzyskiwały w Polsce do tej pory. Dodatkowo, każde mieszkanie będzie w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku smart home, firmę Fibaro.

Oddanie do użytku dwóch budynków pierwszej fazy Pozytywnego Mokotowa, mieszczących 125 mieszkań, przewidziano na początek 2021 roku.

Klienci zainteresowani ofertą mieszkań osiedla Pozytywny Mokotów mogą odwiedzić biuro sprzedaży zlokalizowane jest przy terenie inwestycji. Znajduje się w nim nie tylko wirtualna makieta osiedla, ale także w mieszkanie pokazowe, będące wiernym odwzorowaniem jednego z popularnych typów mieszkań w projekcie.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: