eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Miłe: nowa inwestycja w Gdańsku

Osiedle Miłe: nowa inwestycja w Gdańsku

2009-04-07 12:46

W gdańskiej dzielnicy Łostowice, w południowej części miasta, powstanie nowa inwestycja firmy Ekolan. W 2009 roku, na całkowitej powierzchni około 28 tys. m kw., staną pierwsze czterokondygnacyjne budynki z dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami. Ukończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na przełom I i II kwartału 2010 roku.

Przeczytaj także: Ekolan rozbuduje osiedle Gardenia

Nowa inwestycja Ekolanu będzie położona w pobliżu istniejących już domów jednorodzinnych osiedla Miłego i budynków wielorodzinnych Miłego Wzgórza. – W pobliżu naszej najnowszej inwestycji, poza sklepami i punktami usługowymi, znajdują się przedszkola, szkoły, przychodnie i kościół – przekonuje Aleksandra Nowakowska, Kierownik Projektu. – Teren ten posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z centrum Gdańska, a bliskość ulicy Świętokrzyskiej i obwodnicy zapewnia wygodną komunikację z całym Trójmiastem – dodaje.

Zabudowę nowej części osiedla będą stanowić budynki o czterech kondygnacjach. W jedno- i dwuklatkowych budynkach znajdą się dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni od 42 do 69 m kw. W budynkach, w zależności od wielkości, znajdzie się od 16 do 32 mieszkań. W I etapie inwestycji powstanie 48 lokali. Inwestor zapewnia możliwość wykończenia mieszkań „pod klucz”. Wszystkie mieszkania zlokalizowane na parterze budynków będą posiadać ogródki, a pozostałe mieszkania balkony z widokiem na jezioro. Ponadto teren osiedla zostanie ogrodzony. Do parkowania samochodów inwestor przewidział zewnętrzne miejsca parkingowe.

– Nowe osiedle, ze względu na cenę za metr kwadratowy i powierzchnię użytkową mieszkań, spełnia kryteria niezbędne do uzyskania preferencyjnego kredytu – podkreśla Aleksandra Nowakowska.

Sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu Ekolanu rozpoczęła się z początkiem kwietnia 2009 r.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: