eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › SGI buduje nowe mieszkania w Szczecinie

SGI buduje nowe mieszkania w Szczecinie

2018-04-12 10:32

SGI buduje nowe mieszkania w Szczecinie

Chabrowe Osiedle © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

SGI aktywnie działa na szczecińskim rynku. Na początku następnego roku do użytkowania oddany zostanie drugi etap Osiedla Chabrowego, w przypadku którego swoich nabywców znalazła już przeszło połowa mieszkań. Po kilka lokali jest jeszcze dostępnych w ramach inwestycji Nautica III i Nautica IV.
Budowa II etapu Osiedla Chabrowego w szczecińskiej dzielnicy Krzekowo już trwa. Dwa powstające w jego ramach budynki dostarczą na szczeciński rynek 55 mieszkań. Plany SGI zakładają, że inwestycja zostanie oddana do użytku w styczniu 2019 roku. W ofercie pozostała jeszcze niemal połowa całej puli lokali. Dostępne metraże wahają się od 49 do 81 m2, a ceny od 5250 do 5450 zł za metr kwadratowy. Do mieszkań położonych na parterze przylegają ogródki, a lokale na wyższych piętrach wyposażone są w balkony lub loggie.

W ramach inwestycji zaplanowano również podziemne i naziemne miejsca parkingowe, rowerownię oraz plac zabaw. Zarówno budynki, jak i otaczająca je przestrzeń zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Projekt Chabrowego Osiedla powstał w pracowni studia architektonicznego Mellon. Jak zapewnia SGI, wyróżnia się dbałością o estetykę oraz funkcjonalność, a także o to, by wkomponowywało się w otaczający krajobraz.

Atutem tej inwestycji jest jej lokalizacja. Dzielnica Krzekowo to jedno z ciekawszych miejsc do zamieszkania w Szczecinie. To połączenie walorów związanych z bliskością natury z wygodną infrastrukturą zapewniającą sprawną komunikację z pozostałymi częściami miasta. Położone jest przy ul. Żniwnej, z dala od uciążliwego ruchu, za to w bezpośrednim sąsiedztwie niskiej zabudowy oraz terenów zielonych. W pobliżu znajdują się również sklepy spożywcze, szkoły oraz kluby sportowe. Niedaleko znajduje się centrum handlowe z kinem i siłownią, a także Azoty Arena z centrum rekreacyjnym i lodowiskiem.

Równie szybko nowych właścicieli znalazły mieszkania na Osiedlu Nautica III. Trzeci etap inwestycji to jedenastopiętrowy apartamentowiec wkomponowany w szczecińskie osiedle - mieszkania cieszą się wielkim zainteresowaniem kupujących.

fot. mat. prasowe

Nautica III

Atutem inwestycji mają być duże odległości między budynkami, co pozwala mieszkańcom na zachowanie prywatności.


Wpływ na popularność tej inwestycji wśród szczecinian ma kilka czynników. Po pierwsze lokalizacja – osiedle powstało blisko parku Żeromskiego, Parku Kasprowicza z rzeką Rusałką, Wałów Chrobrego oraz bulwarów nad Odrą. Jednocześnie jest na tyle blisko centrum Szczecina, że dojazd do serca miasta nie stanowi problemu. Nautica jest też znakomicie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta – łatwo stąd dojechać zarówno komunikacją miejską jak i samochodem.

Kolejnym wyróżnikiem tej inwestycji jest modernistyczna architektura. Projekt osiedla jest oparty na nowoczesnych bryłach i kaskadowej zabudowie – od najwyższej części do niższych budynków, dzięki czemu doskonale wpisuje się w otaczającą zieleń. Jednocześnie konstrukcja zyskała wrażenie lekkości dzięki prostym, jasnym elewacjom oraz licznym balkonom i loggiom. Wrażenie przestronności ma potęgować duża przestrzeń między budynkami, która pozwala mieszkańcom zachować prywatność i przyjemnie spędzać czas w częściach wspólnych osiedla. Osiedle zaprojektowali architekci z renomowanego biura MELLON.

Nie bez znaczenia jest również łatwo dostępna infrastruktura miejska, w okolicy nie brakuje sklepów i miejsc przeznaczonych do spędzania wolnego czasu. Pobliskie parki sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu, nieopodal znajduje się także centrum handlowe z kinem i siłownią oraz park rozrywki dla dzieci.

fot. mat. prasowe

Nautica IV

W ofercie znajduje się 31 mieszkań o powierzchni od 45 m2 do 144 m2


W trzecim etapie inwestycji powstał jedenastopiętrowy budynek z podziemnym parkingiem. To 78 mieszkań, z których większość została już sprzedana.
– W naszej ofercie zostało jeszcze 10 lokali o powierzchni od 73 do 103 m2 (cena o 4800 do 6000zł/m2) – mówi Piotr Miłoszewski, dyrektor szczecińskiego biura sprzedaży SGI. – Mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem wymagających klientów, ze względu na wysoki standard, jakość wykonania i dbałość o szczegóły, w tym zagospodarowanie terenu wokół budynków. Nautica III została wyróżniona w kategorii najlepsza inwestycja w Szczecinie w 2017 roku, według portalu branżowego RynekPierwotny.pl – dodaje Piotr Miłoszewski z SGI.

SGI to jeden z największych deweloperów w kraju. Buduje osiedla mieszkaniowe oraz biurowce w Warszawie, Szczecinie czy Łodzi. Projektuje w modernistycznym stylu, charakteryzującym się prostą formą budynków i jasną kolorystyką. Kładzie nacisk na wykończenie części wspólnych i zagospodarowanie przestrzeni. Wybiera atrakcyjne lokalizacje, w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: