eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Natura w Wieliszewie

Osiedle Natura w Wieliszewie

2019-05-10 13:20

Osiedle Natura w Wieliszewie

Osiedle Natura w Wieliszewie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Podwarszawski Wieliszew, ulica Kościelna, bezpośrednie sąsiedztwo Zalewu Zegrzyńskiego. To właśnie w tej lokalizacji ARIA Development realizuje projekt Osiedle Natura. Cztery 4-kondygnacyjne budynki już zostały ukończone. Firma właśnie wprowadziła do przedsprzedaży ostatni, trzeci etap inwestycji.
Jak już wspomniano we wstępie, Osiedle Natura wznosi się przy ul. Kościelnej w Wieliszewie, w niedalekiej odległości od drogi DK61 oraz stacji kolei SKM. Niewątpliwą zaletą tej inwestycji jest bliskość lasu oraz Zalewu Zegrzyńskiego, największego i uchodzącego za najpiękniejszy akwenu wodnego Mazowsza.

Docelowo Osiedle Natura dostarczy na mazowiecki rynek mieszkaniowy niemal 300 jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych lokali o powierzchniach od 27 do 67 m2. Jak zapewnia deweloper, wszystkie zaprojektowano w taki sposób, aby gwarantowały możliwość dostosowania przestrzeni do dowolnego, często znacznie różniącego się stylu życia domowników. Cena za metr kwadratowy pozwala na zakup mieszkania, niemal dwa razy większego, niż lokum w którejś z obrzeżnych dzielnic Warszawy, nie wspominając o wielokrotnie droższych apartamentach w centrum stolicy. Kolejnym wyróżnikiem Osiedla Natura mają być niewygórowane czynsze oraz energooszczędność instalacji.

fot. mat. prasowe

Osiedle Natura - wizualizacja 1

Inwestycja znajduje się w okolicy licznych ścieżek rowerowych i spacerowych


Dojazd samochodem do centrum Warszawy zajmie mniej więcej 40 minut, a więc tyle samo, ile często trwa przejechanie zatłoczonymi ulicami z jednej stołecznej dzielnicy do drugiej. Również około trzech kwadransów zabierze podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej czy Kolei Mazowieckich, zaś autobusami lokalnych linii można w kilkanaście minut dotrzeć m.in. do Legionowa czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia, można mieć w pobliżu osiedla: lokalne sklepy, placówki bankowe i bankomaty, apteki, szkoły i przedszkola w tym liceum ogólnokształcące, basen, i siłownia, ośrodki zdrowia i szpital, który sąsiaduje z osiedlem i w którym przyjmują również lekarze podstawowej opieki zdrowotnej i specjaliści.

fot. mat. prasowe

Osiedle Natura - wizualizacja 2

Dojazd samochodem do centrum Warszawy zajmie mniej więcej 40 minut


Osiedle Natura wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Budynki w niczym nie przypominają szarych bloków sprzed lat. Eleganckie w swojej prostocie, przyciągające wzrok i zaprojektowane z dbałością o środowisko realizowane są w oparciu o najnowsze tendencje i zasady zrównoważonego, ale jednocześnie prostego i funkcjonalnego budownictwa.
Osiedle wyjątkowo elegancko wpisuje się charakter Wieliszewa. Architekci używając sprawdzonych i prostych środków wyrazu, które od wieków kształtują architekturę, jak wysokie okna doświetlające wnętrza, wygodne i przeszklone wejścia oraz białą elewację, przełamaną podokiennymi murkami w kolorze brązu, stworzyli nowoczesną całość. Wiemy też, że aby tworzyć obiekty, które są przyjazne dla otoczenia i użytkownika, niezbędny jest wysoki poziom wykonania. Błyskawiczna sprzedaż I i II etapu osiedla, uwiarygadnia nas, jako dewelopera, który dostarcza znakomity produkt – mówi Wojciech Chotkowski, Prezes Zarządu ARIA Development.

Inwestycja znajduje się w okolicy licznych ścieżek rowerowych i spacerowych, a także obszarów rekreacyjnych, które z całą pewnością zostaną docenione przez miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu. Nie zapomniano oczywiście o najmłodszych mieszkańcach, dla których przewidziano wspaniale wyposażony plac zabaw i zieloną przestrzeń.

fot. mat. prasowe

Osiedle Natura - wizualizacja 3

Osiedl sąsiaduje z rozległym lasem, a blisko granicy osiedla położony jest Zalew Zegrzyński


Słowo „natura” w nazwie osiedla nie jest przypadkowe. Sąsiaduje ono przez ogrodzenie z rozległym lasem, a blisko granicy osiedla położony jest Zalew Zegrzyński. Nie wszyscy wiedzą, że zalew to zbiornik sztuczny, który powstał w 1963 roku, a jego nazwa pochodzi od pobliskiej wsi. Odgrywa on nie tylko ważną rolę dla polskiej turystyki, ale również chroni część Warszawy przed zalaniem w przypadku powodzi, służy też jako rezerwuar wody pitnej dla stolicy oraz okolicznych miejscowości, a wybudowana na zbiorniku zapora zapewnia produkcję ekologicznej energii. Jezioro Zegrzyńskie otoczone jest z wielu stron sosnowymi lasami i stało się domem dla wielu ptaków: rybitw, mew, łabędzi, perkozów czy kaczek. Miłośnicy żeglarstwa cumują tutaj swoje łodzie, albo je wypożyczają. Poza żeglarstwem można tu m.in. opalać się na plaży, grać w siatkówkę, pływać lub wybrać się na kurs windsurfingu. Piękne tereny wypoczynkowe znajdą tutaj także miłośnicy wędkarstwa jak i zwolennicy sportów ekstremalnych. Znakomitym sposobem na odkrywanie atrakcji Zalewu Zegrzyńskiego jest też jazda na rowerze. Dookoła jeziora znajduje się aż dwanaście świetnie wyznaczonych tras rowerowych - ich łączna długość przekracza 350 km!

Najważniejsze liczy związane z Osiedlem Natura:
  • 40 minut samochodem do centrum Warszawy
  • pieszo niecałe 2 km. do Zalewu Zegrzyńskiego
  • 5 minut samochodem do Galerii Zegrzyńskiej
  • 0 metrów do lasu – las sąsiaduje z osiedlem
  • 350 km. tras rowerowych

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

7 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: