eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Manhattan Place pnie się w górę

Manhattan Place pnie się w górę

2015-07-31 11:57

Manhattan Place pnie się w górę

Manhattan Place - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

30 lipca na wielorodzinnym budynku mieszkalno-usługowym Manhattan Place zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że realizacja stanu surowego dobiegła już końca. Koniec prac zaplanowano na kwiecień 2016 roku, jednak większość lokali znalazła już teraz swoich nabywców.

Przeczytaj także: Świerkowa Polana: będą nowe mieszkania w Robakowie

Postęp prac budowlanych


W tej chwili prowadzone są prace związane z wykończeniem pomieszczeń technicznych znajdujących się w podziemiach budynku oraz budowa ostatniej kondygnacji w części nadziemnej. Już wkrótce ruszą z kolei prace drogowe wokół budynku oraz prace kanalizacyjne.

Manhattan Place to 9 kondygnacji, w tym 7 nadziemnych, na przestrzeni których znajdzie się 148 mieszkań o powierzchni od 25 do 100 mkw. Parter budynku został przeznaczony na lokale usługowe o powierzchni od 60 do 1000 mkw., pierwsze piętro zarezerwowane zostało dla lokali biurowych, a podziemia - dla hali garażowej.

Nowoczesny system zarządzania budową


- Do zarządzania procesami budowlanymi wykorzystujemy system LEAN, który pozwala na bieżące monitorowanie postępu robót. Jest to narzędzie koncernu STRABAG, które prowadzi do optymalizacji kosztów realizacji i czasu budowy – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Generalny wykonawca, STRABAG Sp. z o. o. umowę ze spółką z grupy kapitałowej 5th Avenue Holding S.A. podpisała w październiku 2014 r., na kwotę blisko 34 mln zł netto. Na wykonanie zadania ma 18 miesięcy. Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i realizację, oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ponadto w ramach kontraktu STRABAG wykona sąsiadujące z inwestycją drogi publiczne, łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Tak jak we Włoszech


Dla komfortu użytkowników postawiono na materiały z segmentu Premium - kamień naturalny, duże ilości przeszkleń i forniry. Mieszkania mają tarasy o powierzchni nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Obiekt wyróżnia także nowoczesna i efektowna bryła architektoniczna, przypominająca znane ze śródziemnomorskich kurortów apartamentowce.

Blisko centrum miasta


Zaletą Manhattan Place jest jego lokalizacja. Budynek powstaje w pobliżu popularnych szlaków komunikacyjnych, w niedalekiej odległości od Galerii Mokotów i biznesowej części Mokotowa, kilka minut drogi od Metra Wilanowska.

fot. mat. prasowe

Budowa Manhattan Place

3 kondygnacje podziemne i 9 naziemnych jest już prawie gotowych.


Półroczny rezultat sprzedaży


Ponad 60 procent lokali w Manhattan Place znalazło nabywców w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży.

- Jest to bardzo zadowalający wynik dla zarządu spółki 5th Avenue. Jesteśmy dumni, że nasza inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Rozpoznanie potrzeb i przygotowanie planu sprzedaży umożliwiło spółce osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku, co nie byłoby możliwe bez zaufania naszych klientów - mówi Agnieszka Bonder, dyrektor operacyjny 5th Avenue Holding S.A.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: