eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Evergreen 365 - własna oaza w sercu Poznania

Evergreen 365 - własna oaza w sercu Poznania

2017-06-02 10:31

Evergreen 365 - własna oaza w sercu Poznania

Evergreen 365 o zmierzchu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Mieszkanie w centrum miasta, a może lepiej dom na obrzeżach? Przed tym właśnie dylematem często stają Polacy, którzy szukają dla siebie wymarzonych czterech kątów. A gdyby tak nie musieć wybierać pomiędzy wielkomiejskim duchem a bliskością natury? Taką właśnie możliwość daje położona w samym sercu Poznania inwestycja Evergreen 365.

Przeczytaj także: Amsterdam na Targówku. Nowe mieszkania od Dom Development

Zlokalizowany u zbiegu ulic Bukowskiej i Grochowskiej budynek Evergreen 365 liczy sobie siedem kondygnacji, w tym podziemną halę garażową, parter przeznaczony na działalność usługową oraz pięć kondygnacji mieszkalnych. W ofercie znajdziemy zarówno kompaktowe mieszkania o metrażu sięgającym około 40 m2, a jak i przestronne niemal stumetrowe apartamenty.

Tym co wyróżniać ma Evergreen 365 spośród innych inwestycji mieszkaniowych są tarasy, a konkretnie - zlokalizowane na nich szklarnie, w których mieszkańcy przez cały rok będą mogli hodować rośliny i cieszyć się z pozostającej na wyciągnięcie ręki natury.

fot. mat. prasowe

Evergreen 365 od wewnątrz

To co wyróżnia inwestycję Evergreen 365 na tle innych obiektów mieszkalnych to szklarnie zlokalizowane na tarasach


Gdyby chcieć opisać Evergreen 365 najtrafniej i krótko, to odpowiednim określeniem może być tu np. wielkomiejska oaza. Inwestycja wznosi się u zbiegu ulic Grochowskiej oraz Bukowskiej, a więc na pograniczu dzielnic Jeżyce i Grunwald.W niedalekim sąsiedztwie Evergreen 365 znajdziemy Ogród Botaniczny, Uniwersytet Medyczny oraz Centrum Handlowe King Cross, a dotarcie do dworca PKS i PKP zaledwie kilkuminutowy spacer. Niedaleko stąd również do terenów zajmowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie – miejsce wielu wydarzeń z różnych dziedzin gospodarki czy kultury. Bliskie sąsiedztwo pętli tramwajowo-autobusowej Ogrody zapewnia dogodną komunikację z innymi częściami miasta.

fot. mat. prasowe

Evergreen 365 - szklarnia

„Szklane ogrody” stojące w opozycji od surowości bryły dodają całej konstrukcji lekkości i stają się znakiem rozpoznawczym inwestycji.


Sam budynek Evergreen 365 znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest odizolowany od ulicy Bukowskiej pasem roślinności, a nieopodal znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz tereny spacerowe. Wszystko to stwarza warunki do wytchnienia po ciężkim dniu pracy oraz pozwala odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. W pobliżu znajduje się też szkoła, przedszkole, przychodnie i place zabaw, co sprawia, że inwestycja może okazać się interesująca dla rodzin z dziećmi.

fot. mat. prasowe

Evergreen 365 od wewnątrz

To co wyróżnia inwestycję Evergreen 365 na tle innych obiektów mieszkalnych to szklarnie zlokalizowane na tarasach


Przydomowy ogród


Mieszkanie w centrum miasta i własny ogródek? Właśnie takie pozornie niemożliwe połączneie było główną ideą przyświecającą architektom odpowiedzialnym za projekt budynku Evergreen 365. W ten sposób powstała konstrukcja pełna kontrastów. Minimalistyczny grafitowy prostopadłościan nawiązujący do otaczających go budynków mieszkalnych został przełamany stalową konstrukcją balkonów ze znajdującymi się na nich niewielkimi szklarniami. „Szklane ogrody” stojące w opozycji od surowości bryły dodają całej konstrukcji lekkości i stają się znakiem rozpoznawczym inwestycji. Szklarnie przypisane do części mieszkań pełnią jednak nie tylko rolę estetyczną. Są one miejscem, gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu, wypić kawę z przyjaciółmi czy rozwijać swoje ogrodnicze pasje i uprawiać kwiaty lub warzywa. Jest to idealne rozwiązanie do osób, które tęsknią za atmosferą domu z ogrodem, ale chciałyby mieszkać w centrum miasta. Całości sielskiego klimatu dopełnia znajdujące się w pobliżu targowisko Świt, które jest przykładem typowego ryneczku wielobranżowego, na którym możemy nabyć produkty od lokalnych, małych przedsiębiorców.

fot. mat. prasowe

Evergreen 365 - wejście

Budynek Evergreen 365 składa się z siedmiu kondygnacji


Dach części usługowej, której obrys wychodzi poza powierzchnię kondygnacji mieszkalnych, zagospodarowano i stworzono na nim ogród, z którego mogą korzystać mieszkańcy budynku. Dzięki stworzeniu dachu zielonego powiększyła się powierzchnia biologicznie czynna terenu inwestycji.

fot. mat. prasowe

Evergreen 365 - hall

Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Bukowskiej i Grochowskiej


oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: