eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Osiedle Goslove na warszawskim Gocławiu

Osiedle Goslove na warszawskim Gocławiu

2022-08-04 10:02

Osiedle Goslove na warszawskim Gocławiu

Osiedle Goslove - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Profbud rozpoczął sprzedaż swojej nowej inwestycji mieszkaniowej. Osiedle Goslove powstanie przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego na warszawskim Gocławiu. Budowa dwóch budynków z 233 mieszkaniami ma ruszyć w IV kwartale 2022 roku.

Przeczytaj także: Nowe mieszkania w Warszawie - Aleje Praskie od Develii

Gocław to miejsce od zawsze ważne dla jego mieszkańców. Nazwa dzielnicy wywodzi się od odnotowanej już w 1376 roku nazwy Goslave, którą wtedy określano tę część dzisiejszej Warszawy. To właśnie szacunek do historycznych korzeni i więzi stał się inspiracją dla firmy Profbud realizującej Osiedle Goslove.

Osiedle Goslove to dwa, 8-kondygnacyjne budynki, a w nich 233 mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 26 m² do 107 m². Wybrane mieszkania posiadać będą ogródki z widokiem na patio. Mieszkańcy lokali znajdujących się na wyższych piętrach będą mogli natomiast spędzać czas wolny na balkonach, wypoczywając przy tym w starannie zaaranżowanych zimnych lub ciepłych ogrodach zimowych. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały dostęp do tarasów na dachu, z których rozpościera się widok na dzielnicę oraz całą panoramę miasta.

fot. mat. prasowe

Osiedle Goslove - wizualizacja

Osiedle Goslove to dwa, 8-kondygnacyjne budynki.


Znakiem rozpoznawczym obu budynków jest nowoczesna architektura o naprzemiennej geometrii elementów fasady. Pracownia Architektoniczna „Architekci Dawidczyk & Partnerzy”, zadbała również o ustawność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania oferowanych mieszkań. Możliwość dowolnej aranżacji zagwarantuje bowiem zróżnicowany układ lokali, a wysokość pomieszczeń – minimum 2,70 m, pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie. Projekt przewiduje pozostawienie osiedla w otwartej formie, z jednoczesnym zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa jego mieszkańcom, dzięki ochronie, systemom monitoringu oraz kontroli dostępu.

W ramach inwestycji powstanie plac zabaw dla dzieci oraz elementy zielonej architektury. Na parterze wyodrębnione zostaną lokale usługowe oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu zewnętrznym. W dwóch podziemnych halach garażowych, oprócz 266 miejsc postojowych, znajdą się z kolei stojaki na rowery dla fanów dwóch kółek.

fot. mat. prasowe

Osiedle Goslove - wizualizacja 2

Znakiem rozpoznawczym obu budynków jest nowoczesna architektura o naprzemiennej geometrii elementów fasady.


Inwestycja wyróżnia się dogodną lokalizacją. Szybkie połączenie z centrum Warszawy zapewnia bowiem bliskość ulic gen. Fieldorfa „Nila” i Ostrobramskiej , a znajdujący się nieopodal węzeł Trasy Siekierkowskiej ułatwi szybki wyjazd z miasta w dowolnym kierunku. Istotnym udogodnieniem komunikacyjnym dla mieszkańców jest także planowany przebieg trzeciej linii metra ze stacją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, znajdującą się zaledwie 50 m od osiedla. Dzięki niej do centrum Warszawy będzie można dotrzeć w niespełna 20 minut. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się również m.in. Centrum Handlowe Atrium Promenada, liczne sklepy i ośrodki kulturalno-sportowe, a także szkoły, przedszkola oraz wyjątkowy Park Nad Balatonem.

fot. mat. prasowe

Osiedle Goslove - wizualizacja 3

W ramach inwestycji powstanie plac zabaw dla dzieci oraz elementy zielonej architektury.


Osiedle Goslove to już piąty projekt realizowany w dzielnicy Praga Południe. Inwestycjami w tej lokalizacji zakończonymi sukcesem były dwa etapy Osiedla Praha, Osiedle Haven House oraz Yugo, które zostało oddane do użytkowania wraz z końcem 2021 roku. W chwili obecnej we wspomnianej dzielnicy deweloper prowadzi równolegle prace nad innym projektem – Osiedlem Symbio City Live & Invest zlokalizowanym w niedalekim sąsiedztwie przy ul. Ostrobramskiej.

Start budowy Osiedla Goslove przewidziany jest na IV kwartał 2022 roku, a szacowany termin zakończenia to IV kwartał 2024 roku. Inwestorem projektu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gocław – Lotnisko” w Warszawie.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: