eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Develia rozpoczyna budowę osiedla Południe Vita w Gdańsku

Develia rozpoczyna budowę osiedla Południe Vita w Gdańsku

2023-07-27 11:12

Develia rozpoczyna budowę osiedla Południe Vita w Gdańsku

Osiedle Południe Vita w Gdańsku - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Develia rozpoczyna budowę osiedla Południe Vita w Gdańsku. Nowa inwestycja mieszkaniowa będzie zlokalizowana przy ul. Kazimierza Wielkiego. W trzech budynkach powstanie łącznie 111 lokali. Zakończenie I etapu planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Przeczytaj także: Nowe mieszkania w Warszawie - Aleje Praskie od Develii

Południe Vita powstanie w obrębie zielonej i spokojnej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. Rolę Generalnego Wykonawcy powierzono firmie ALSTAL Grupa Budowlana. Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię K&L SMART DESIGN. Ceny zaczynają się już od 7099 zł za metr kwadratowy.

W trzech budynkach powstanie łącznie 111 lokali w zróżnicowanych metrażach – od 26 do nawet 101 metrów kwadratowych. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu, antresoli lub przestronnego tarasu z ogródkiem.

W ramach projektu deweloper zaplanował szereg udogodnień dla mieszkańców: cichobieżne windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali garażowej, a także miejsca postojowe naziemne. Zadbano również o przestrzeń zewnętrzną – oprócz placów zabaw dla najmłodszych i stojaków rowerowych powstaną również ogrody deszczowe, tworzące idealne warunki do codziennego wypoczynku. Teren osiedla zostanie także intensywnie zadrzewiony.

fot. mat. prasowe

Osiedle Południe Vita w Gdańsku - wizualizacja

W trzech budynkach powstanie łącznie 111 lokali w zróżnicowanych metrażach – od 26 do nawet 101 metrów kwadratowych.


Przebiegająca nieopodal południowa obwodnica Gdańska pozwala sprawnie dotrzeć do innych rejonów Trójmiasta, na bałtyckie plaże oraz w kierunku drogi ekspresowej S7. Wygodną alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru. Tuż obok planowany jest także nowy odcinek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, która umożliwi mieszkańcom szybszy dojazd do pracy czy szkoły. Deweloper przysłuży się lokalnej społeczności poprzez budowę nowych dróg - ulicę Kazimierza Wielkiego wraz z drogami bocznymi.

Zaletą osiedla jest rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W pobliżu dostępne są szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy (Lidl, Żabka, Stokrotka) i restauracje. W sąsiedztwie nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Park Oruński, Park Ferberów czy Gaj Ojców.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: