eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Stare Miasto w Poznaniu z nowym apartamentowcem

Stare Miasto w Poznaniu z nowym apartamentowcem

2018-04-17 12:55

Stare Miasto w Poznaniu z nowym apartamentowcem

Za Bramką - wizualizacja © fot. mat. prasowe

W okolicach starówek buduje się rzadko. Tym bardziej na uwagę zasługuje nowa inwestycja powołanej przez firmę deweloperską PVI spółki Unipark, która właśnie otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę apartamentowca na Starym Mieście w Poznaniu. Budynek wzniesie się przy ul. Za Bramką 8, tuż przy placu Bernardyńskim. Na sześciu kondygnacjach powstanie 40 apartamentów powierzchniach od 29 do 105 mkw. oraz lokale usługowe.
Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi latem tego roku. Apartamentowiec Za Bramką wzniesie się na niezagospodarowanym dotychczas terenie Starego Miasta, uzupełniając tym samym jego zabudowę. Działka przy ul. Za Bramką 8 to ostatnia niezabudowana parcela pomiędzy placem Bernardyńskim a reprezentacyjnym Parkiem Chopina.

Przestrzeń wewnętrzną budynku mają urozmaicać wychodzące na zielone patio tarasy. Lokalizacja w dzielnicy Garbary zapewni dogodny dostęp do największych atrakcji poznańskiego Starego Miasta, takich jak m.in. rynek, liczne zabytki czy plaża miejska nad Wartą. Pod budynkiem zaplanowano dwukondygnacyjny parking podziemny z windą samochodową i miejscem dla 33 aut. Inwestycja zostanie wybudowana obok przystanku przy placu Bernardyńskim, obsługiwanego przez 5 linii tramwajowych i autobusowych, naprzeciwko Zielonego Bazaru.

Budynek ma być harmonijnie wkomponowany w otoczenie, dzięki dostosowaniu gabarytów i wysokości do sąsiadującej zabudowy. Zagospodarowanie narożnej przestrzeni u zbiegu ul. Za Bramką i placu Bernardyńskiego zniweluje panujący dysonans kompozycyjny i estetyczny oraz wprowadzi harmonię w przestrzeni poprzez domknięcie kwartału. Południowa elewacja apartamentowca będzie jednocześnie rozpoczynała kompleksową pierzeję handlowo-usługową, biegnącą wzdłuż północnej części placu Bernardyńskiego i dalej wzdłuż ulicy Garbary.

W parterze budynku powstaną lokale użytkowe o łącznej powierzchni ok. 250 mkw. Apartamentowiec, który Unipark wzniesie przy ul. Za Bramką 8, w sumie zaoferuje ponad 2000 mkw. powierzchni mieszkalnej i usługowej. Start budowy zaplanowano na przełom maja i czerwca. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy.

Ceny apartamentów zaczynają się od około 10.500 zł za metr kwadratowy.

fot. mat. prasowe

Za Bramką - wizualizacja

W parterze budynku powstaną lokale użytkowe o łącznej powierzchni ok. 250 mkw.


„Luksusowy apartamentowiec Za Bramką to pierwsza startująca inwestycja spółki z grupy PVI w Poznaniu. Projekt przygotowany przez pracownię architektoniczną Litoborski+Marciniak harmonijnie łączy historyczne tradycje otoczenia z nowoczesnością. W budynku, którego elewacja i dach zostanie wykonana z tego samego wysokiej jakości materiału, powstaną ekskluzywne, bardzo oryginalne przestrzenie mieszkalne kategorii premium dla najbardziej wymagających klientów. Elegancką, ponadczasową architekturę podkreślą wysokie okna i wykusze, a także antresole w klimatyzowanych apartamentach na górnych piętrach. Przyszli mieszkańcy będą korzystali z komfortowych warunków w uporządkowanym, spójnym otoczeniu staromiejskich kamienic i zielonych terenów w pobliskich parkach” – wyjaśnia prezes spółki Unipark, Aneta Małaszuk – Kołodziejczak.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: