eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Wrzesińska 2. Rewitalizacja i apartamenty na wynajem na Pradze

Wrzesińska 2. Rewitalizacja i apartamenty na wynajem na Pradze

2019-07-05 08:58

Wrzesińska 2. Rewitalizacja i apartamenty na wynajem na Pradze

Wrzesińska 2 © fot. mat. prasowe

Warszawa, zbieg ulic Wrzesińskiej i Kępnej, pobliskie sąsiedztwo historycznego Portu Praskiego. To właśnie ten adres firma Zeitgeist Asset Management wybrała na lokalizację swojej najnowszej inwestycji. W zrewitalizowanym budynku powstaną apartamenty pod wynajem oraz lokale usługowe. Plany zakładają, że pracą rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także: Rezydencja Łazienki Park w przeddzień rozpoczęcia budowy

Stara Praga zyskuje na popularności. To okolica, która ma do zaoferowania zarówno relaks wśród nadwiślańskiej zieleni, jak i kulturalną eskapadę tropem historycznych klimatów oraz bliskość metra. Coraz bardziej cenią ją mieszkańcy, a w ślad za nimi idą deweloperzy specjalizujący się w rewitalizacjach.

Zlokalizowana przy ulicy Wrzesińskiej 2 działka liczy sobie 1,5 tysiąca mkw. Spółka Zeitgeist Asset Management zakupiła ją u schyłku minionego roku już z pozwoleniem na budowę.. Inwestycja obejmie zarówno rewitalizację istniejącego budynku (z zachowaniem obecnej bryły), jak i budowę nowych obiektów. Docelowo ma dostarczyć na stołeczny rynek około 107 mieszkań. Projekt architektoniczny wykonany został przez arch. Lesiewicza. Niedawno trafił do pracowni ProArt Anna Rostkowska, która pracuje nad finalną, kompleksową koncepcją.
„Spójność z historyczną tkanką miasta jest dla nas bardzo ważna. Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budowlom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań pod wynajem, ale i współtworząc unikalny klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą” – mówi Peter Noack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management.

Praga jak magnes


Nieruchomość „Wrzesińska 2” leży w sercu Starej Pragi, granicząc ze ścisłym centrum miasta. Zaletą lokalizacji jest świetna komunikacja ze Śródmieściem w połączeniu ze spokojem zielonych terenów nadwiślanych oraz Parku Praskiego. Dwie pobliskie stacje metra zapewnią dojazd do odległych części miasta, a nowo budowany szlak ścieżek rowerowych pozwoli korzystać z bogatej oferty rekreacyjnej prawego brzegu Wisły.

Nowych mieszkańców przyciąga też bliskość historycznych perełek tej dzielnicy, która jak żadna inna wplata nowoczesność w przedwojenny, swojski klimat stolicy. Na tyłach nowych osiedli budowanych przy Porcie Praskim znajduje się intensywnie rewitalizowany od kilku lat zabytkowy fragment Starej Pragi, stanowiący jedną z atrakcji turystycznych miasta.

fot. mat. prasowe

Wrzesińska 2

Działka przy ul. Wrzesińskiej 2 ma powierzchnię nieco ponad 1,5 tysiąca mkw.


Inwestycja w rewitalizację


„Wrzesińska 2” to już trzeci projekt rozpoczęty przez Zeitgeist Asset Management w Warszawie i piąty w Polsce. Model działania firmy ma pionierski charakter, ponieważ Zeitgeist inwestuje w budynki istniejące od wielu lat, często z elementami historycznymi. To ewenement, bo zwykle zagraniczne podmioty lokują w Polsce środki w gotowych lub nowopowstających osiedlach, oferujących szybki zwrot kapitału. Zeitgeist Asset Management planuje swoje działania długoterminowo, tworząc ofertę mieszkań i lokali na wynajem.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: