eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Archicom rusza ze sprzedażą kolejnego etapu Plant Racławickich

Archicom rusza ze sprzedażą kolejnego etapu Plant Racławickich

2019-11-13 14:30

Archicom rusza ze sprzedażą kolejnego etapu Plant Racławickich

Planty Racławickie - zieleń przed budynkiem © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Archicom powiększył swoją ofertę o kolejne mieszkania powstające w ramach inwestycji Planty Racławickie. Do sprzedaży wprowadzono właśnie zamykający pierwszy etap prac budynek R1, a w nim 75 mieszkań o powierzchniach od 35 do 90 metrów kwadratowych.

Przeczytaj także: Lokum Salsa. Nowe mieszkania w Krakowie

Najświeższa oferta sprzedażowa firmy Archicom to pięciokondygnacyjny budynek z 75 mieszkaniami zaprojektowanymi w układach, które - jak zapewnia sam deweloper - mają sprzyjać swobodnej komunikacji oraz możliwości wydzielenia strefy dziennej lub miejsca do pracy. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród lokali dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych, których metraże zawierają się w przedziale od 35 do 90 metrów kwadratowych. Każde z nich posiadać będzie balkon lub ogródek z tarasem. Mieszkania usytuowane na ostatnich piętrach będą miały wysokość niemal 3 metrów, a ich balkony wyposażone zostaną w Lumony.

W budynku zaplanowano również podziemną halę garażową z 59 miejscami parkingowych, 17 komórek lokatorskich, dwie klatki schodowe oraz dwie ciche, szybkobieżne windy.

Plany dewelopera zakładają także powstanie stacji ładowania samochodów elektrycznych, stacji do samodzielnej naprawy rowerów oraz klubu fitness.

Archicom planuje, że mieszkania zostaną oddane do użytkowania w drugiej połowie 2021 roku.

Bezpośrednio przed budynkiem R1 powstanie nowoprojektowana część parkowa. Zaplanowano m.in. zespoły rabat, pnącza, łąki kwietne oraz grupy krzewów. Wiodąca barwa kwitnących roślin to biel oraz beżowo-brązowe odcienie kłosów traw ozdobnych. Natura przewijać się będzie przez całą przestrzeń osiedla – tarasy, ściany budynku i przestrzenie wspólne. Architektura ma wyróżniać się na tle najbliższego sąsiedztwa szklanymi witrynami oraz harmonijnymi elewacjami z subtelnymi podziałami w jasnych odcieniach. Dodatkowo deweloper zrewitalizuje pas naturalnej zieleni w części miejskiej, którego powierzchnia sięgnie niemal 2 700 m kwadratowych.

fot. mat. prasowe

Planty Racławickie - strefa wejścia

Wprowadzony do sprzedaży budynek zamyka pierwszy etap osiedla


Planty Racławickie zostały wprowadzone do sprzedaży w maju bieżącego roku. Osiedle powstaje przy ul. Racławickiej, w pobliżu Ślęzy i Olszówki Krzyckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych. W pobliżu znajduje się również pętla autobusowa, a także infrastruktura usługowa, edukacyjna, medyczna i sportowa.
Na przyszłych mieszkańców budynków R1 czeka bezpośredni widok z okien na bujną zieleń i dwa potoki. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkania są znakomicie doświetlone i zapewniają świetną przestrzeń do relaksu. Piętrowa kompozycja przywołuje układ charakterystyczny dla lasów, wprowadza spokój i harmonię. Staranny dobór roślin przełoży się na poprawę samopoczucia mieszkańców i redukcję poziomu stresu – mówi Ewa Dziurzyńska z Archicom Studio, architekt prowadzący Planty Racławickie.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: