eGospodarka.pl

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Sedina Apartamenty na Kępie Parnickiej z pozwoleniem na budowę

Sedina Apartamenty na Kępie Parnickiej z pozwoleniem na budowę

2021-03-27 00:44

Sedina Apartamenty na Kępie Parnickiej z pozwoleniem na budowę

Sedina Apartamenty - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Sedina Apartamenty - nowa inwestycja mieszkaniowa w Szczecinie - otrzymała właśnie pozwolenie na budowę. W ramach pierwszego etapu powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek z 200 mieszkaniami. Deweloperem jest Budnex, a budowa rozpocznie się w połowie roku.

Przeczytaj także: Centralna Park w Krakowie - VII etap w przedsprzedaży

Na parterze budynku, od strony bulwaru, znajdą się lokale usługowe. Na wyższych kondygnacjach przewidziane jest miejsce pod aparthotel oraz lokale mieszkalne.

Inwestycja Sedina Apartamenty powstanie na Kępie Parnickiej. O rewitalizacji wyspy w ścisłym centrum Szczecina mówi się już od dłuższego czasu. Choć mieszkańcom kojarzy się ona głównie z terenami przemysłowymi mało kto wie, że już od XIX w. planowano w tym miejscu zabudowę mieszkaniową.
Prawomocne pozwolenie na budowę Sedina Apartamenty otwiera nowy rozdział w historii Kępy Parnickiej jak i samego Szczecina. To miejsce zasługuje na miano wizytówki miasta i naszym celem jest gruntowna rewitalizacja tego obszaru oraz zamiana go w tętniącą życiem dzielnicę z nowoczesną architekturą, bulwarem, lokalami usługowymi i mariną usytuowaną w zakolu rzeki. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Planowana przez nas inwestycja podkreśla tożsamość miasta i związki Szczecina z morzem. Projektowane budynki w swej elewacji wpisane będą miały żagle, zwrócone w kierunku rzeki, bo właśnie rzeka ma tu grać pierwsze skrzypce. Ma ona stanowić funkcjonalną całość projektu – dodaje.

Sedina Apartamenty to pierwszy etap inwestycji, która powstanie na przeszło 5 ha działce położonej na Kępie Parnickiej. Za koncepcję i projekt inwestycji odpowiada biuro architektoniczne FBA Szczecin.

fot. mat. prasowe

Sedina Apartamenty - wizualizacja 2

W budynku znajdzie się 200 mieszkań.


Jak podkreśla deweloper, Sedina Apartamenty to nowe otwarcie tej części miasta. Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki, dzięki czemu mieszkania na wyższych kondygnacjach zyskają duże, przestronne tarasy i balkony. Taki projekt sprawia również, że same budynki nabierają lekkości, a architektoniczne detale nawiązujące do motywu żagli podkreślają oryginalny charakter samego projektu.

fot. mat. prasowe

Sedina Apartamenty - wizualizacja 3

Od strony bulwaru w budynku znajdą się lokale usługowe.


Elementem wyróżniającym całą koncepcję rewitalizacji tej części Kępy Parnickiej, prócz odnowienia nabrzeża jest utworzenie mariny, która będzie umieszczona w zakolu rzeki, a nie w jej głównym nurcie. Doceni to każdy posiadacz jachtu i żaglówki. Warto również zaznaczyć, że właściciele apartamentów będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność.

fot. mat. prasowe

Sedina Apartamenty - wizualizacja 4

Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki.


Sedina Apartamenty, to projekt, który bez wątpienia przemieni oblicze Kępy Parnickiej i stworzy możliwość zamieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Z jednej strony z widokiem na stare miasto i szczecińską Wenecję, z drugiej na Wyspę Zieloną, która w miejskich planach ma stanowić tereny zielone i rekreacyjne.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2020

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: