eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › W Łodzi powstanie osiedle Blask

W Łodzi powstanie osiedle Blask

2024-03-01 00:22

W Łodzi powstanie osiedle Blask

Osiedle Blask - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Trei Real Estate Poland wybuduje w Łodzi, przy ulicy Smugowej, osiedle Blask. W pierwszym etapie tej inwestycji powstanie 101 mieszkań o metrażach od 27 do 114 mkw. zlokalizowanych w 6-kondygnacyjnym budynku B oraz 96 podziemnych miejsc parkingowych. Prace budowlane ruszą w II połowie 2024 roku, a ich ukończenie planowane jest na 2026 rok. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio neoprojekt Wojciech Netzel.

Przeczytaj także: Wzgórze Hoplity - nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku

Nowoczesne osiedle z industrialnymi inspiracjami


Łódź to miasto o bogatej przemysłowej tradycji, która stanowi jeden z kluczowych elementów jej dziedzictwa i lokalnej tożsamości. Pod względem designu, osiedle Blask będzie bezpośrednio odwoływało się do industrialnego rodowodu Łodzi – formy geometryczne brył budynków będą nawiązywały do fabrycznych kominów, a dzięki zastosowaniu stylowych materiałów na fasadach, łączących białe i ceglane faktury, wpiszą się w otaczający kontekst urbanistyczny. Do dyspozycji klientów Trei odda wysokie (2,7 m), dobrze doświetlone mieszkania 1, 2, 3, i 4-pokojowe o metrażach od 27 do 114 mkw. z balkonami, ogródkami, bądź tarasami na dachu. Tak szeroka oferta dostępnych lokali sprawi, że będą one doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dużych rodzin, jak i singli czy inwestorów.

fot. mat. prasowe

Osiedle Blask - wizualizacja 1

W pierwszym etapie osiedle Blask dostarczy 101 mieszkań zlokalizowanych w 6-kondygnacyjnym budynku B.


13 parków i Manufaktura


W sąsiedztwie osiedla Blask zlokalizowane są między innym bałucki Stary Rynek oraz liczne przystanki komunikacji zbiorowej, a w zasięgu kilkunastominutowego spaceru spektakularne centrum handlowe Manufaktura. W promieniu 2 kilometrów od osiedla Blask znajduje się natomiast aż 13 parków, pozwalających spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu.

fot. mat. prasowe

Osiedle Blask - wizualizacja 2

Osiedle Blask docelowo będzie się składać z zespołu trzech budynków.


Mieszkanie w kultowej dzielnicy


Bałuty przechodzą obecnie gruntowną metamorfozę, zarówno w kontekście modernizacji ciągów komunikacyjnych, jak i rewitalizacji znajdujących się tam industrialnych budynków. Skala realizowanych tam inwestycji z pewnością przełoży się na wieloaspektową konkurencyjność dzielnicy, sprawiając, że stanie się ona idealnym miejscem do życia.
Wybór Bałut na naszą drugą inwestycję deweloperską w Łodzi to efekt szeregu analiz, potwierdzających stale rosnącą popularność tej dzielnicy wśród osób decydujących się na zakup mieszkania. Poza jej unikatowym charakterem wyróżnia się także doskonałą lokalizacją w obrębie miasta, pozwalającą w szybki sposób dostać się na przykład do autostrady A1, drogi ekspresowej S14, lotniska, jak również do jednych z najbardziej kultowych miejsc w Łodzi, a więc Manufaktury, ul. Piotrkowskiej czy Placu Wolności. Jestem przekonany, że osiedle Blask z nawiązką spełni wszystkie oczekiwania jego przyszłych mieszkańców, dodaje Jacek Wesołowski.

W perspektywie kolejnych kilku lat deweloper zrealizuje następne dwa etapy tej inwestycji, która docelowo będzie się składać z zespołu trzech budynków. Przedsprzedaż mieszkań w ramach I etapu rozpoczęła się w grudniu 2023 roku.

W 2022 roku Trei zrealizował w Łodzi inwestycję Kraft na osiedlu Teofilów, które łącznie dostarczyło na lokalny rynek 191 mieszkań. Wchodzące w jego skład kameralne budynki od samego początku cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony nabywców, doceniających jego walory funkcjonalne dobrą jakość wykończenia oraz troskę o części wspólne. Poza Łodzią, Trei w I kw. 2024 roku ukończy inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu (Bacciarellego 54), a w planach ma stworzenie osiedla w podwarszawskim Milanówku oraz PRS-ów w Poznaniu i Warszawie.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: W Łodzi powstanie osiedle Blask

    narinea / 2024-03-11 13:34:20

    Wiem że w rewelacyjnej lokalizacji w Łodzi deweloper buduje teraz osiedle Ogrody Geyera Apartamenty, to będzie jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w tym mieście odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: