eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualności › Legnicka Vita: nowa inwestycja mieszkaniowa Develii we Wrocławiu

Legnicka Vita: nowa inwestycja mieszkaniowa Develii we Wrocławiu

2024-03-10 00:54

Legnicka Vita: nowa inwestycja mieszkaniowa Develii we Wrocławiu

Legnicka Vita - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Develia wprowadza do sprzedaży nowe mieszkania w inwestycji Legnicka Vita, która powstanie na wrocławskich Popowicach. W dwubryłowym budynku liczącym 15 i 17 pięter powstanie 290 mieszkań. Inwestycja ma zostać ukończona w II kwartale 2026 roku.

Przeczytaj także: Krzemieniecka Vita: nowa inwestycja Develii we Wrocławiu

W inwestycji Legnicka Vita lokal znajda się mieszkania 3- i 4-pokojowe dla rodzin, ale także kompaktowe o powierzchni około 41 m kw. Nie brakuje także propozycji dla inwestorów planujących zakup z przeznaczeniem na wynajem. Każde mieszkanie będzie posiadało przestronny balkon. Na parterze budynku zaplanowano lokale usługowe.

Powstanie tutaj podziemna hala garażowa z platformami parkingowymi i tradycyjnymi miejscami postojowymi. Przygotowanych zostanie kilkanaście naziemnych miejsc postojowych, w tym sześć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o entuzjastach rowerów deweloper zamontuje na terenie inwestycji stojaki dla jednośladów. Znajdzie się tu również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, a przestrzenie zewnętrzne zostaną urozmaicone elementami małej architektury oraz rozległymi nasadzeniami traw ozdobnych, krzewów i drzew, m.in. magnolii. Develia rozbuduje również system ścieżek pieszych i rowerowych w okolicy.

fot. mat. prasowe

Legnicka Vita - wizualizacja

W ramach Legnicka Vita powstanie 290 mieszkań.


Na elewacjach zaprojektowaliśmy wysokiej jakości dekoracyjne okładziny. W parterze rozcięliśmy bryłę, tworząc przejście bramowe pod budynkiem zapraszające użytkowników do wejścia, a zarazem łączące dwie jego strony. Inwestycja odda do użytku mieszkańcom fragment miasta, który dotychczas był dla nich trudno dostępny – podkreśla Jakub Świerczyński z pracowni architektonicznej SRDK Architekci Studio Śródka, projektant inwestycji.

Budynek położony jest bezpośrednio przy popularnym centrum handlowym Magnolia Park. Szeroka oferta ulubionych marek zaspokoi potrzeby wszystkich zainteresowanych. To także miejsce z urozmaiconą ofertą kulinarną oraz rekreacyjną i sportową. W odległości około 1,3 km znajduje się Wrocławska hala widowiskowo-sportowa "Orbita" zachęcająca do korzystania z m.in. krytej i otwartej pływalni, siłowni czy sauny.

Kolejną zaletą lokalizacji jest bliskość terenów zielonych. Zaledwie 200 metrów od inwestycji znajduje się zadrzewiony skwer. W ciągu kilkuminutowego spaceru można dojść do parku Polana Popowicka, liczącego aż 16 ha powierzchni. Rozległe tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry sprzyjają relaksowi i aktywności fizycznej.

Legnicka Vita jest doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. Przebiegającą nieopodal szeroką ulicą Legnicką można dostać się do oddalonego o 3 km centrum Wrocławia w zaledwie kilka minut. Kursują tu również liczne linie wrocławskiej komunikacji miejskiej – zarówno autobusowe, jak i tramwajowe. Istotnym atutem jest także znajdująca się w pobliżu stacja kolejowa Mikołajów. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli korzystać z rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych.

Początek prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę marca. Ceny zaczynają się już od 12 300 zł za metr kwadratowy.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • Re: Legnicka Vita: nowa inwestycja mieszkaniowa Develii we Wrocławiu

    narinea / 2024-03-11 13:50:04

    We Wrocławiu powstaje kameralne osiedle Na Opoczyńskiej. Na Złotnikach warto szukać mieszkania bo jest bardzo dobrze skomunikowana ta dzielnica a w pobliżu jest masa miejsce do rekreacji odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Re: Legnicka Vita: nowa inwestycja mieszkaniowa Develii we Wrocławiu

    karolinka / 2024-07-10 11:58:22

    Myślę że nieco fajniej mieszkać na przedmieściach, w Smolcu na osiedlu Przy Lesie na przykład. Dojazd do centrum Wrocławia jest doskonały a mieszkania atrakcyjne, z ogródkiem i dwoma miejscami postojowymi. Co więcej, każde mieszkanie będzie miało komórkę lokatorską i piec CO oraz grzejniki. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: